مصالح ساختمانی

آجرنما نسوز

آجرنما نسوز

آجرنماها از مصالح ساختمانی پراستفاده‌ایست، که شاید امروزه بیشتر اسم آن و انواعش به گوشتان خورده باشد. آجرنماها و به ویژه آجرنما نسوز به علت جلوه‌ی خوب در عین حال نصب آسان و همینطور ویژگی اصلی آن نسوز بودن, توانسته اند نظر بازار را به خود جلب کنند. در این متن برآنیم تا اطلاعاتی خلاصه و مفید را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم. تا اگر قصد خرید آجرنما نسوز را دارید این کار را با چشمان باز و داشتن کلیات مناسبی از آن انجام دهید. همچنین شما میتوانید برای مطلع شدن از قیمت آجرنما نسوز به راحتی یک تماس با شرکت ماندگار تجهیز طلایی ارتباط برقرار کرده و از قیمت مقطوع و کیفیت مد نظر خودتان برخوردار شوید.

خرید آجر نما پلاک،قیمت آجرنما پلاک قزاقی،خرید آجرنما پلاک به صورت نقد و اقساط،استعلام قیمت آجر نما پلاک قزاقی از ماندگار تجهیز طلایی

آجر نمای نسوز،خرید آجر نمای نسوز،قیمت آجر نمای نسوز،خرید آجرنما پلاک

تعریف آجرنسوز و آجرنما نسوز

آجر نما به نوعی مصالح ساختمانی گفته می‌شود، که برای زیبا سازی و ایجاد تغییرات ساختمانی برای نمای داخلی و همچنین نمای بیرونی پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنچه زیبایی نمای خارجی یک ساختمان را دو چندان می‌کند. استفاده از انواع آجر نما با طرح ها، مدل ها و ترکیب رنگ متفاوت است. بسته به این که معمار ساختمان از چه تکنیکی برای طراحی نمای بیرونی بنا استفاده کند. به طور ویژه برای تعریف آجر نسوز و ویژگی های آن علاوه‌ بر ویژگی های کلی آجرنماها میتوان به مواردی اشاره کرد. آجرنما نسوز از خاک رس و به شکل مستطیلی شکل می باشد که در برابر حرارت و دمای بالا مقاومت خوبی دارد. این آجرها برای ساخت شومینه و داخل کوره ها به عنوان روکش قابل استفاده هستند. آجرهای نسوز می‌توانند بدون اینکه دچار همجوشی شوند گرمای شدید را به راحتی حفظ کنند. آجرنمای نسوز معمولا از اکسید آلومینیوم و دی اکسید سیلیکون تشکیل شده است. فرایند تولید این مصالح شامل پخت آجر در دمای بالا برای ایجاد یک محصول سرامیکی شیشه ای است. برای اینکه بتوان ویژگی های آجر نسوز نما را تنظیم کرد باید مقدار مواد نسوز را کنترل کنید.

انواع آجر نسوز

دیگر ویژگی انواع آجرنما ها که آن هارا از دیگر مصالح ساختمانی و جایگزینانش متمایز می‌سازد. تنوع در رنگ و نوع آن هاست که آجرنما نسوز نیز در این زمینه از مابقی آن ها مستثناء نیست. انواع آجر‌های نسوز را می‌توان به صورت زیر دسته بندی کرد.

 • آجر سیلیسی

به آجر هایی را که با خاک های سیلیسی یا در اصطلاح کورتزیت تشکیل شده‌اند, می گویند. که مواد تشکیل دهنده آنها شامل اکسید سیلیسیوم به مقدار خیلی زیاد و مابقی آنها اکسید کلسیم، اکسید تیتانیوم و اکسید آهن که برای تهیه این ترکیب از کوارتز خالص استفاده می‌کنند. از این نوع آجر های نسوز برای پوشش درونی کوره های فولاد سازی استفاده می‌شود. حتی آجر های نسوز سیلیسی در صنعت تولید شیشه و سرامیک نیز کاربرد دارند. دلیل آن هم این است که این نوع آجرها رسانایی گرمایی بالایی در مقابل نفوذ ناپذیری گازها دارند.

 • آجر نسوز ویژه

نوعی از آجر های نسوز هستند که تهیه شده از فلزات واسطه می باشند و کاربرد های خاصی در صنعت ساختمان دارند.

انواع آجرنسوز ویژه عبارتند از :

 1.آجر نسوز اکسید کروم - کوروندوم

مواد تشکیل دهنده این نوع آجر 90 تا 95 درصد اکسید آلومینیوم و 5 تا 10 درصد اکسید کروم است. این آجر در بخش درونی کوره بلند ذوب آهن استفاده می شود.

 2.آجر نسوز زیرکونیوم

مقاومت گرمایی زیادی دارد به همین دلیل بیشتر کاربرد آن کوره ذوب آهن آلومینیوم و کوره شیشه مذاب است

 3.آجر نسوز اکسید کروم

دارای 90 تا 95 درصد اکسید کروم می‌باشد و از آن در کوره های صنعت شیشه سازی استفاده می شود.

 • آجر آلمینیومی

عمده ماده تشکیل دهنده این آجرها اکسید آلومینیوم یا آلومین است که با مقاومت حرارتی مناسب تا  ۱۷۵۰ درجه سلسیوس و مقاومت در برابر قلیاها در پوشش داخلی کوره‌های ذوب فلزان و آهن و شیشه سازیهای بزرگ کاربرد دارد.

 • آجر نسوز قلیایی

آجر های قلیایی از اکسید منیزیم و سیلیسیم دی اکسید تشکیل شده اند و در صورتی که بخواهند مقاومت گرمایی این نوع آجرها را افزایش دهند. مقداری اکسید کروم و اکسید آهن را به این مخلوط اضافه می کنند. کاربرد این نوع آجرها در پوشش درونی کوره های باز فولاد سازی، کوره های دوار سیمان سازی، قسمت بالایی کوره های ذوب شیشه و همچنین تهیه صنایع فلزات غیر آهنی می باشد.

مزایای استفاده از آجرنما نسوز

 • تنوع رنگ بالا
 • مقاومت بالا
 • سازگار با محیط زیست
 • عایق در برابر سرما و گرما
 • تنوع سایز بالا
 • بهای تمام شده بهتر آجر نسوز نسبت به سایر مصالح

اگر به دنبال خرید آجرنما نسوز هستید و یا میخواهید از قیمت انواع آجرنما مطلع شوید و با برای پروژه ساختمانی خود در مرحله نازک کاری مصالح تهیه نمایید. می‌توانید با یک تماس با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042 از خرید مطمئن با قیمت پایین و کیفیت بالا برخوردار شوید.

کاربرد های آجر نسوز

آجر نسوز کاربردهای متنوعی دارد. از پوشش دیواره داخلی کوره گرفته تا طراحی شومینه و ساخت جدیدترین مدل‌های باربیکیو، محوطه‌سازی، نماکاری ساختمان و دکوراسیون داخلی را می‌توان با آجر نسوز انجام داد. این مدل آجر با کلیه شرایط اقلیمی و آب و هوایی سازگاری کامل دارد. آجر نسوز شومینه، آجر نسوز نما، آجرنسوز دکوراتیو، آجر نسوز روستیک، آجر نسوز صخره ای، آجر نسوز لعابی، آجر نسوز کوره، آجر نسوز مشکی، آجر نسوز سفید از جمله آجرهایی هستند که در مکان‌های مختلف کاربرد دارند.

عوامل موثر بر قیمت آجرنما نسوز

عوامل موثری وجود دارند که بر قیمت آجرنما نسوز تاثیر گذار هستند. اولین عامل شرکت تولید کننده آن و نوع کوره مورد استفاده برای ساخت آجرها است. مسئله دیگر مربوط به جنس خاک مورد استفاده برای ساخت آن‌ها و مدت زمانی است که برای پخت آجر صرف می‌شود. برخی از شرکت‌های سازنده نوعی ضمانت نامه به همراه مصالح خود ارائه میدهند. این ضمانت نامه‌ها به مشتریان این اطمینان را می‌دهد که مصالح در بالاترین کیفیت خود قرار دارد و در صورت نارضایتی میتوان به آنها مراجعه کرد. عامل موثر دیگری که  بر قیمت‌های اجر نسوز تاثیر گذار است. مقدار مقاومتی است که از خود در برابر عوامل محیطی و شرایط آب و هوایی  مختلف نشان میدهد. در حالت کلی هر چه ظرفیت حرارتی و مقاومت آجرها افزایش یابد، می‌تواند به صورت مستقیم روی قیمت نهایی اثر گذار باشد.

سخن پایانی

در پایان امیدواریم توانسته باشیم تا شمارا قدمی برای کسب اطلاعات مفید و مختصر در این مورد یاری کرده باشیم. در انتها شرکت ماندگار تجهیز طلایی با فراهم کردن بستری مناسب, خرید آجرنما نسوز و همچنین دیگر مصالح ساختمانی در تمامی مراحل صفت کاری, نازک کاری و همینطور سیستم های تهویه مطبوع را برای شما آسان کرده است. در همین راستا کافیست قبل از اقدام به خرید انواع آجرنما با تماسی ساده, از ما استعلام قیمتی داشته باشید تا با مقایسه آن به مقطوع بودن قیمت پی ببرید.

 • تماس تلفنی با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042
 • ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ و یا ارسال SMS به شماره 09904800158
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *