مصالح ساختمانی

آجر سفال

خرید آجر سفال، فروش انواع آجر سفال ،استعلام قیمت آجر سفال تنها با یک تماس،79402000 ماندگار تجهیز طلایی

آجر سفال

یکی دیگر از پر مصرفترین مصالح ساختمانی آجر سفال یا بلوک سفال می باشد، قیمت آجر سفال یا همان قیمت بلوک سفال بر اساس ابعاد و میفیت آن تعیین می شود. آجر سفال جذب آب بسیار پایین دارد و به منظور چسبندگی بیشتر با ملات در داخل آن سوراخ هایی تعبیه شده است، اگر به دنبال خرید اقساطی آجر سفال و یا خرید بلوک سفال هستید و یا اینکه میخواهید از قیمت آجر سفال یا بلوک سفال با خبر باشید تا انتها همراه ما باشید.

مراحل ساخت و تولید آجر سفال:

استخراج مواد اولیه از خاک: در این مرحله باید کیفیت مواد موجود در خاک منطقه مورد تاییید قرار بگیرد و پس از وجود مواد لازم خاک برای رفتن به کارخانه تولید سفال استخراج میگردد.

آماده سازی: در این مرحله سنگ های درشت و کلوخ از خاک جدا شده و مواد سخت دیگر در داخل آسیاب خورد می شود تا پایه اولیه ساخت بلوک سفالی به وجود آید.

تولید قالب آجر سفال: این مرحله خود از دو مرحله تشکیل میشود:

 • در این مرحله مواد خشک اولیه تولید آجر سفال در داخل قالب فشرده می شود که هیچگونه مفرج و فضایی در داخل آن وجود نداشته باشد  در این مرحله فشار بسیار بالا است و میزان رطوبت بسیار کم.
 • در مرحله دوم که به صورت تر می باشد خاک به دست آمده در مرحله قبل به صورت خمیر و مایه اصلی ساخت و تولید آجر سفال تبدیل می شود و گل آجر سفال در داخل دستگاه قالب گیری منتقل می شود، پس از قالب گیری آجر در اندازه های معمولی برش خورده و به قسمت خشک کن برای از بین بردن رطوبت فرستاده می شود.

انتقال به کوره آجرپزی: پس از آنکه رطوبت از آجر سفال اولیه گرفته شد آن را آماده انتقال به داخل کوره می نمایند تا در درجه حرارت بالا پخته شود و محصول نهایی بلوک سفالی تولید شود.

روش ساخت و تولید آجر سفال:

در حال حاضر آجرسفال را به دو روش اصلی می سازند روش پرسی و روش اکسترودی.

روش پرسی: خاک رس داخل قالب ریخته و تحت فشار قرار میگیرد و چهار طرف آن نما دارد، در حال حاضر فقط آجر سفال قرمز از این روش تولید می شود، اگر به دنبال خرید آجر سفال هستید بر روی لینک کلیک نمایید.

روش اکسترودی: در حال حاضر بیشتر آجرسفال های موجود در بازار از امن روش ساخته و تولید می شوند در این روش ساخت سوراخ های موجود در آجر راحتتر است و تیغه سفال اکسترودی که از این روش ساخته می شوند به مراتب به صرفه تر و ارزان تر می باشند.

تعداد سوراخ های موجود در این نوع آجر بسته به اندازه آن تغییر می نماید مثلاً در آجر 5.5 سانت تعداد 3 سوراخ وجود دارد، در آجر 7 سانتی تعداد 4 سوراخ، در آجر 15 و 20 سانتی تعداد 9 سوراخ وجود دارند که حدوداً 60% این سوراخ ها توخالی می باشند.

اگر به دنبال خرید آجر فشاری زرد هستید و یا میخواهید برای پروژه ساختمانی خود سیمان تیپ دو تهیه نمایید می توانید با یک تماس با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042 و 09904800158 از خرید مطمئن با قیمت پایین و کیفیت بالا برخوردار شوید.

وزن آجر سفال و ابعاد آجر سفال:

بلوک سفال در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید و ساخته می شود که بسته به نیاز میتوان آن را تهیه نمود، این ابعاد عبارتند از:

 • سفال تیغه ای عایق 15 سانتی متری: وزن 3.100 گرم
 • سفال تیغه ای 15 سانتی درجه یک ساده : وزن 2.800 گرم
 • بلوک سفال  درجه یک 10 سانتی دیواری : وزن 2.100 گرم
 • بلوک سفال درجه یک 7 سانتی دیواری: وزن 1.900 گرم

مزایای استفاده از بلوک سفال در ساختمان:

 • مصرف کمتر ملات (سیمان + ماسه) در کار: در هنگام استفاده از آجرسفال به میزان 50 تا 60 درصد در میزان مصرف ملات نصب به زمان استفاده از آجر فشاری و آجر گری کاهش می یابد.
 • صرفه جویی در زمان و هزینه کارگر: همان طور که میدانید ابعاد آجرسفال نصبت به آجر فشاری بزرگتر می باشد از این رو تیغه هر آجرسفال در حدوده 2 تا 3 برابر بزرگتر از تیغه آجر فشاری و آجر گری می باشد.
 • وزن کمتر: به دلیل وجود در بدنه آجرسفال وزن آن را کاهش یافته از این رو در حدوده 20 درصد از وزن دیوار چینی و وزن کل ساختمان  کمتر می شود و به اصطلاح وزن بار مرده ساختمان کاهش می یابد.
 • عایق مناسب برای حرارت و صدا: این آجر به دلیل داشتن سوراخ هایی که در وسط خود دارد می تواند عایق مناسبی برای صدا باشد و تا 40 درصد از صدای محیط کم نماید، چنانچه از آجرسفال فوم دار استفاده نمایید این فوم باعث میشود که تا حدوده 70 درصد عایق صدا و حرارت باشند.
 • استفاده در تمام سازها: استفاده از این آجر در کلی سازه های بتنی و فلزی قابل استفاده می باشد.
 • مقاوم در برابر حرارت: این آجر در مقابل آتش سوزی مقاوم است و این یک نکته مثبت می باشد.
 • در دسترس بودن: این آجر در تمام نقاط به وفور یافت می شود و میتوان راحت آن را خریداری نمود.

معایب استفاده از بلوک سفال:

کارپذیری نامناسب به دلیل شکنندگی، غیر باربر بودن به دلیل مقاومت فشاری فوق پایین، پرت زیاد به علت ترد بودن و عدم تحمل بار قطعات الحاقی مانند کابینت و … و نبودن عایق حرارتی از معایب بلوک سفالی می باشد.از طرفی برای هموار سازی سطح دیوار نیاز به لایه ضخیم گچ و خاک می باشد و در آخر به علت کوچک بودن اندازه های بلوک سفالی زمان و انرژی زیادی برای اجرای این دیوار ها صرف میشود.

انواع آجر سفال در بازار مصالح:

در حال حاضر در بازار مصالح ساختمانی انواع مختلفی از آجرهای سفالی وجود دارد که ما در اینجا برایتان معرفی می نماییم:

بلوک فوم دار:

در داخل این بلوک ها یک ردیف سوراخ با عرض بیشتر وجود دارد که در داخل آن یک ورقه فوم وجود دارد، این فوم باعث می شود که این بلوک های در برابر حرارت و صدا عایق خوبی باشند و در حال حاضر در بازار مورد استفاده معماران و مهندسان سازه می باشد.

برای اطلاع از آخرین قیمت بلوک سفالی فومدار بر روی لینک کلیک نمایید.

بلوک سقفی:

این بلوک ها در ابعاد بزرگ تر از بلوک های سفال معمولی ساخته می شود و میتوانید در داخل سقف در بین تیرچه ها بجای یونولیت از آن استفاده نمود، این بلوک ها در عین بزرگی وزن پایین دارند و باعث سبکی در سقف و سازه می شوند.

آجر سفال نما:

تنها تفاوت این آجرها در ظاهر و نحوه تولید آن است که به روش مهندسی شده ساخته شده اند و در داخل خود تعداد 10 عدد سوراخ وجود دارد و به آجر ده سوراخ معروف می باشند، از این آجرها بیشتر در نمای ساختمان استفاده می شود به دلیل اینکه دیواره این آجر سفال سوراخ دار دارای سطح سیقلی و صاف می باشد.

تعداد آجر سفال/بلوک سفال در هر متر مربع:

برای بدست آوردن تعداد بلوک سفالی استفاده شده در دیوار فرمولی وجود دارد و این تعداد به طول و ارتفاع سفال بستگی دارد، بلوک سفالی معمولا در ابعاد 20 در 20 تولید می شود و البته باید گفت بلوک سفال در ابعادد7 ، 10، 15 نیز تولید می شود، برای بدست آوردن این تعداد از فرمول زیر می توان استفاده کرد:

یک متر طول دیوار تقسیم بر طول سفال مصرفی (مثلا سفال طول 20 سانتیمتر)و یک متر ارتفاع دیوار تقسیم بر ارتفاع سفال مصرفی (مثلا سفال با ارتفاع 20 سانتیمتر).

پنج عوامل مؤثر بر قیمت آجر سفال:

همان طور که میدانید عواملی هستند که همیشه بر روی قیمت یک جنس یا یک محصول ساختمانی اثر مثبت می گذارند و باعث افزایش نرخ می شوند، از این رو قیمت آجر سفال به عوامل زیر بستگی دارد:

 1. برند سازنده  یا کارخانه سازنده آجر سفال ( مثلا: آجر سفال اصفهان ، آجر سفال مازندران ، آجر سفال تهران و ....)
 2. مواد تشکیل دهنده در فرایند تولید آجر سفال.
 3. کیفیت در محصول ساخته شده.
 4. رنگ آجر سفال ساخته شده ( عمده رنگ زرد و قرمز می باشد.)
 5. ابعاد و اندازه آجر سفال.

نحوه خرید اقساطی آجر سفال و یا استعلام قیمت آجر سفال از ماندگار تجهیز طلایی:

اگر به دنبال خرید بلوک سفال هستید و یا میخواهید از قیمت بلوک سفال در بازار با خبر شوید میتوانید از راه های زیر اقدام نمایید:

 • عضویت در سایت و ثبت سفارش خرید اقساطی آجر سفال و بهرهمندی از اطلاعات بروز و نظرات مشتریان
 • تماس تلفنی به شماره 79402000-021 و یا 09121835042
 • ارسال پیام از طریق پلتفرم واتس آپ و یا ارسال SMS به شماره 09121835042 و یا 09904800158
 • ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موجود در سایت
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *