مصالح ساختمانی

انواع بلوک سبک

خرید انواع بلوک سبک هبلکس و خرید انواع بلوک سبک هبلکس از ماندگار تجهیز طلایی

انواع بلوک سبک هبلکس:

یکی از جدیدترین متریال های مورد استفاده در صنعت ساختمان و عمران بلوک سبک است که از موادی مانند سیمان، آهک، پودر آلومینیوم و سیلیس ساخته می شود، یکی از مهمترین دلایل استفاده از انواع بلوک سبک هبلکس داشتن خاصیت عایقی و خاصیت ضد حرارت و ضد صدا می باشد اگر به دنبال خرید انواع بلوک سبک هبلکس هستید و یا میخواهید از قیمت انواع بلوک سبک هبلکس مطلع شوید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

خرید انواع بلوک سبک هبلکس و خرید انواع بلوک سبک هبلکس از ماندگار تجهیز طلایی

خرید انواع بلوک سبک هبلکس و خرید انواع بلوک سبک هبلکس از ماندگار تجهیز طلایی

هبلکس چیست؟

بلوک سبک aac یا همان بلوک سبک هبلکس از جمله مصالحی ساخته شده از بتن می باشد که در عایق کاری مورد استفاده قرار میگیرد.

از این بلوک در بخش‌های داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد و باعث عایق کاری می شود، این بلوک به خاطر ساختاری که دارد کار را به سرعت به جلو پیش می برد و می توان به روش های متنوعی آن را اجرا نمود که در ادامه به انواع دیوارچینی با این بلوک اشاره می نماییم.

از این بلوک در بخش های دیگری مانند لوله گذاری، سیم کشی استفاده می شود و دیگر نیاز به عایق کاری مجدد نمی باشد، این بلوک در سایزهای متنوعی در بازار موجود است که این اندازه های عبارتند از:

ویژگی های انواع بلوک سبک هبلکس:

  1. وزن پایین: یکی از عوامل مهمی که استفاده از بلوک هبلکس را افزایش داده است وزن بسیار پایین این بلوک نصبت به سایر متریال ها می باشد مثلا بلوکی در ابعاد 60*25*20  حجمی به اندازه 46 آجر را دارد ولی وزن آن حدوده یک چهارم می باشد.
  2. مقاومت : یکی دیگر از موارد مهم در استفاده از بلوک aac مقاومت بالای آن در برابر فشار و تنش های خارجی و داخلی می باشد مثلا این بلوک در برابر زلزله بسیار مقاوم تر از انواع سنتی و آجر فشاری یا آجر گری می باشد.
  3. عایق بودن: این بلوک می تواند به خوبی در برابر حرارت و صدا و سرما عایق باشد و دیگر برای عایق کردن دیوارهای داخلی نیاز به استفاده از پشم سنگ و دیگر متریالهای عایق کاری نیست.
  4. جلوگیری از آتش سوزی: این بلوک در برابر گسترش آتش بسیار مقاوم است و باعث کندی در روند افزایش حریق می شود و مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد.
نصب راحت انواع بلوک سبک هبلکس

نصب راحت انواع بلوک سبک هبلکس

دلایل استفاده و خرید انواع بلوک سبک هبلکس در ساختمان :

همان طور که گفتیم این بلوک با داشتن ابعاد بزرگتر از آجر فشاری و بلوک سفال و یا بلوک سیمانی سبک یا سنگین باعث افزایش سرعت در کار می شود و به دلیل اینکه وزن آن بسیار پایین تر از سایر متریال های ساخت و ساز می‌باشد باعث کاهش وزن در سازه و کاهش وزن دیوار می شود، از دیگر دلایل خرید انواع بلوک سبک هبلکس استفاده کمتر ملات نصبت به سایر آجرها مانند آجر فشاری زرد و یا آجر سفال می باشد.

یکی دیگر از عوامل استفاده از انواع بلوک سبک این است که عایق بسیار مناسبی برای ساخت و ساز می باشد و دیگر نیاز به استفاده از متریال های عایق بندی مانند پشم سنگ نمی شباد، این بلوک باعث می شود استفاده از ملات بسیار کم شود به طوری که یک دیوار به طول 2.5 تا 3 متر فقط به مقدار 10 تا 15 لایه ملات نیاز دارد که می توان باعث کاهش استفاده از سیمان تیپ دو و ماسه برای ساخت ملات شود.

سایز بلوک سبک هبلکس و خرید انواع بلوک سبک هبلکس از ماندگار تجهیز طلایی

سایز بلوک سبک هبلکس و خرید انواع بلوک سبک هبلکس از ماندگار تجهیز طلایی

نحوه اجرای انواع بلوک سبک هبلکس:

همان طور که در بالا اشاره کردیم این بلوک دارای وزن کم و قابلیت حمل آن است، وقتی میخواهید این بلوک را در بخش دیوار چینی استفاده نمود به راحتی میتوان آن را به وسیله یک اره برش داد، فقط باید دقت نمایید قبل از برش باید بلوک رذا خیس نمود تا به راحتی برش بخورند.

یک نکته بسیار مهم در مورد استفاده از بلوک سبک باید به خاطر داشته باشید که ازبلوک aac نمی توان در ساخت دیوارهای حمل و باربر استفاده نمود، به خاطر داشته باشید که پس از اتمام دیوارچینی با بلوک سبک باید دیوارها را به وسطیله آب خیس کرد تا چسبندگی آن با ملات افزایش یابد.

نحوه اجرای بلوک سبک:

شما می توانید در هنگام ساخت دیوار با بلوک سبک می توانید به دو روش اقدام نمایید:

  • ملات سیمان و ماسه: این روش مانند ساخت دیوار معمولی می باشد و این باعث کاهش مصرف ملات سیمان و ماسه در ساختمان می باشد.
  • چسب بلوک : در این روش بلوک سبک هبلکس به وسیله چسبی مخصوص متصل می شود که باعث افزایش مقاومت و همچنین باعث عایق بندی دیوار نیز می باشد.

نحوه خرید انواع بلوک سبک هبلکس و یا استعلام قیمت انواع بلوک سبک هبلکس از ماندگار تجهیز طلایی:

اگر به دنبال خرید بلوک هبلکس برای ساختمان خود هستید میتوانید به وسیله راه های زیر اقدام نمایید:

  1. عضویت در سایت و ثبت سفارش خرید بلوک سبک و بهرهمندی از نظرات و اطلاعات بروز و جدید.
  2. تماس تلفنی با شماره های 79402000- 021 و یا 09904800158
  3. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ و یا ارسال SMS به شماره 09904800158
  4. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موچود در سایت.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *