مصالح ساختمانی

بلوک سبک لیکا

بلوک سبک سیمانی لیکا،خرید انواع بلوک سیمانی سبک لیکا و استعلام قیمت بلوک سیمانی لیکا با یک تماس

بلوک لیکا چیست؟

بلوک سبک لیکا یکی دیگر از انواع بلوک سیمانی می باشد که در داخل آن از سنگدانه (پوکه صنعتی) رسی استفاده می شود که از جنس خاک رس می باشد و همین باعث کاهش وزن در داخل بلوک سبک لیکا شده است، اگر به دنبال خرید انواع بلوک سبک لیکا هستید و یا می خواهید از قیمت انواع بلوک سبک لیکا با خبر باشید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

لیکا به معنای دانه رسی سبک و مقاوم و منبسط شده است، برای ساخت پوکه صنعتی لیکا خاک رس در داخل کوره های گردان ریخته و با چرخش پخته می شود و باعث می شود که در حدوده 70 تا 85 تخلخل در داخل آن به وجود می آید و باعث کاهش وزن در داخل پوکه صنعتی لیکا می شود.

اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد پوکه صنعتی لیکا داشته باشید بر روی لینک کلیک نمایید.

مزایای خرید بلوک سبک لیکا :

 1. وزن بسیار پایین
 2. حمل و نقل راحت و آسان
 3. دوام بسیار بالا در محیط های شیمیایی.
 4. دارای مقاومت صوتی 
 5. استفاده راحت و آسان در زمان دیوارچینی
 6. کاهش کلی وزن سازه در زمان استفاده از بلوک سیمانی لیکا.

مشخصات فنی بلوک سبک لیکا:

 1. وزن پایین بلوک لیکا: بلوک لیکا به دلیل ساخته شدن با پوکه صنعتی لیکا وزن بسیار پاییینی دارند و همین وزن پایین باعث حمل و نقل آسان و به دلیل وزن کم باعث کاهش وزن کلی دزر سازه و کل بنا می شود و این امر در سازه بسیار مهم است که باعث کاهش هزینه نیز می شود.
 2. مقاومت بالا در برابر حرارت: این بلوک مقاومت بالایی در برابر حرارت و شعله مستقیم دارد و می تواند در حدوده 2 تا 3 ساعت در برابر آتش مستقیم دوام بیاورد و تخریب نشود.
 3. عایق حرارتی: به دلیل وجود تیغه در بین دیواره های بلوک سبک لیکا و وجود هوا در بین این تیغه ها باعث می شود که در هنگام ساخت دیوار در برابر حرارت و صدا بسیار مقاوم باشد و یکی از گزینه های مناسب برای عایق بندی دیوار استفاده از بلوک سبک لیکا می باشد.
 4. مقاومت در برابر ترک و شکاف: در برخی بلوک های سیمانی پس از خشک شدن و سخت شدن بلوک جمع می شود و ترک های روی آن ظاهر می شود ولی در بلوک سبک لیکا به این صورت نیست و ترک پس از خشک شدن در روی بدنه به وجود نمی آید.

انواع مختلف بلوک سیمانی سبک لیکا:

بلوک لیکا همانند دیگر بلوک های موجود در بازار در سایز و ابعاد متنوعی تولید می شود که در ادامه با انواع بلوک سبک و ابعاد آن آشنا می شویم:

 • بلوک دیواری چهار جداره توخالی: وزن این بلوک در حدوده 11.2 کیلوگرم می باشد و ابعاد آن 20*14.5*49 سانتی متر است، بلوک دیواری چهار جداره توخالی تا 50 دسی بل مقاومت دارد.
 • بلوک دیواری توخالی ته پر: وزن این بلوک در حدوده 12 کیلوگرم می باشد و ابعاد آن 20*175*49 سانتی متر است، بلوک دیواری چهار جداره توخالی تا 50 دسی بل مقاومت دارد.
 • بلوک دیواری توخالی هشت جداره: وزن این بلوک در حدوده 17 کیلوگرم می باشد و ابعاد آن 20*25*49 سانتی متر است، بلوک دیواری چهار جداره توخالی تا 54 دسی بل مقاومت دارد.
 • بلوک دیواری توخالی سه جداره: وزن این بلوک در حدوده 9.2 کیلوگرم می باشد و ابعاد آن 20*14.5*49 سانتی متر است، بلوک دیواری چهار جداره توخالی تا 49 دسی بل مقاومت دارد.
 • بلوک دیواری توخالی ته پر سه جداره: وزن این بلوک در حدوده 10.7 کیلوگرم می باشد و ابعاد آن 20*14.5*49 سانتی متر است، بلوک دیواری چهار جداره توخالی تا 50 دسی بل مقاومت دارد.
 • بلوک تیغه ای توخالی ته پر سه جداره : وزن این بلوک در حدوده 7.5 کیلوگرم می باشد و ابعاد آن 25*10*49 سانتی متر است، بلوک دیواری چهار جداره توخالی تا 47 دسی بل مقاومت دارد.
 • بلوک تیغه ای ته پر دو سوراخ: وزن این بلوک در حدوده 5.5 کیلوگرم می باشد و ابعاد آن 20*10*49 سانتی متر است، بلوک دیواری چهار جداره توخالی تا 45 دسی بل مقاومت دارد.
 • بلوک تیغه ای ته پر سه سوراخ: این بلوک با دو ابعاد در بازار به فروش می رسد، نوع اول دارای ابعاد 20*14.5*49 سانتیمتر و دارای وزن9.5 کیلوگرم می باشد و مدل دیگر با ابعاد 20*19*49 سانتیمتر و دارای وزن 12 کیلوگرم می باشد و تا 47 دسی بل مقاومت دارد.

ملات مناسب برای برای دیوار چینی بلوک لیکا:

به جهت سرعت بخشیدن به دیوار چینی و کاهش وزن دیوار ساخته شده می توانید از فوم ملات های پلی اورتان استفاده نمود، این ملات نیازی به آب ندارد و عایق مناسبی برای حرارت و برودتی می باشد و در میتوان در کمتر از یک دقیقه ملات را آماده نمود و در زمان کوتاهی تا 2 ساعت ملات خشک می شود و دیوار به صورت عالی با عایق بالا ساخته می شود.

نحوه خرید بلوک سبک لیکا و استعلام قیمت بلوک سبک لیکا از ماندگار تجهیز

اگر به دنبال خرید بلوک لیکا هستید و یا میخواهید در هر لحظه از قیمت بلوک لیکا و انواع مصالح ساختمانی برخوردار شوید از یکی از روش های زیر اقدام نمایید:

 1. عضویت در سایت و ثبت سفارش خرید بلوک سبک لیکا و بهرهمندی از اطلاعات بروز و مشاوره رایگان
 2. تماس تلفنی با شماره های 79402000-021 و 09904800158
 3. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتنس آپ و یا ارسال SMS به شماره های 09904800158
 4. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موجود در سایت به بخش سفت کاری
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *