سرمایشی و گرمایشی

تفاوت اسپلیت و داکت اسپلیت

خرید داکت اسپلیت به صورت نقد و اقساط، استعلام قیمت داکت اسپلیت و قیمت کولر گازی با یک تماس،خرید اقساطی کولر گازی/خرید اقساطی داکت اسپلیت

داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) از دو بخش یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل شده است که یونیت داخلی در سقف کاذب قرار میگیرد و این دو بخش به وسیله لوله های مسی که حاویه گاز مبرد می باشد  متصل است و هوا از طریق یونتی داخلی از طریق کانال های تعبیه شده به اتاق ها ارسال می شود، اگر به دنبال خرید داکت اسپلیت هستید و یا می خواهید از قیمت کولر گازی مطلع شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تفاوت اسپلیت دیواری و داکت اسپلیت:

اسپلیت در واقع به معنای دو تکه می باشد، یونیت داخلی یا اواپراتور در سقف کاذب قرار میگیرد این درحالی است که یونیت داخلی کولر گازی بر روی دیوار نصب می شود و میتواند به صورت همزمان از طریق کانال هوای چندین محیط را به صورت همزمان تهویه نماید.

یونیت خارجی از الکتروموتور به عنوان نیروی محرک و کمپرسور و کندانسور تشکیل شده است که توسط لوله های مسی به یونیت داخلی یا اواپراتور متصل می شود که خود از فن و فیلتر و کویل و ...تشکیل شده است، در ضمن باید گفت داکت اسپلیت ظرفیت برودتی بالاتری از کولر گازی دارد.

دسته بندی داکت اسپلیت ها:

 1. معمولی
 2. اینورتر

به طور معمول مصرف انرژی داکت اسپلیت اینورتر گرید ++A می باشد و گرید مصرف برق داکت اسپلیت معمولی بین +B  و +A می باشد.

مزیت خرید داکت اسپلیت اینورتر به دلیل کاهش میزان برق مصرفی می باشد زیرا که کمپرسور به صورت هوشمندانه عمل می نماید و دور موتور به صورت اتوماتیک  کم و زیاد می شود و در دور بهینه کار می کند، این درحالی است که در صورت خرید داکت اسپلیت معمولی دور موتور کمپرسور همیشه ثابت و بدون تغییر می باشد و میزان برق مصرفی نسبت به مدل اینورتر بالاتر می باشد.

واحد اندازه گیری سرمایش تولیدی توسط کولر گازی بر حسب BTU بر ساعت می باشد، هرچه میزان BTU بیشتر باشد  میزان سرمایش تولیدی توسط دستگاه بالاتر می باشد این مقدار معمولا از 8000BTU شروع می شود و تا حداکثر 90000 BTU ادامه دارد، به جای خرید چندین کولر گازی برای تولید سرمایش یک خانه بزرگ میتوان از یک اسپلیت کانالی استفاده کرد که هم از نظر هزینه و هم از نظر قدرت بالاتر از کولر گازی می باشد.(هر 12000 BTU را به عنوان یک تن تبرید می شناسند.)

اگر به دنبال خرید اقساطی داکت اسپلیت 24000 هستید و یا میخواهید از قیمت کولر گازی در هر زمان مطلع شوید می توانید تنها با یک تماس با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042 تماس حاصل فرمایید. و از نحوه خرید اقساطی داکت اسپلیت مطلع شوید.

مزایای استفاده از اسپلیت کانالی یا داکت اسپلیت:

 1. عدم نیاز به اواپراتور نگهدارنده سیستمم.
 2. عبور هوا از فیلترهای قابل شست و شو.
 3. امکان کانال کشی با متراژ دلخواه بر اساس ظرفیت داکت اسپلیت.
 4. قابلیت کارکرد در بازده دمای منفی 10تا مثبت 48 درجه سانتی گراد.
 5. استفاده از یک کانال اصلی در سقف کاذب بجای استفاده از چیندین کولر گازی
 6. دمش باد در جهات مختلف ( دو طرفه و چهار طرفه) به منظور سیرکولاسیون مناسب (داکت اسپلیت سقفی توکار)
 7. راندمان بسیار بالا به دلیل استفاد از کمپرسور از نوع دور متغیر یا اینورتر.

سیکل گرمایش:

سیکل گرمایش نسبت به سیکل سرمایش در اسپلیت های کانالی ضعیفتر می باشد و به همین جهت می باشد که تولید گرما در فصول سرد سال به سه دلیل زیر بسیتگی دارد:

 1. به صورت عموم برای تولید گرما در این دستگاه ها از کویل آبگرم استفاده می شود که در داخل یونیت داخلی قرار میگیرد و به واسطه یک لوله انشعاب از پکیج و یا موتورخانه به قسمت یونیت داخلی (اواپراتور) کشیده شده و با گرشد آب در داخل این کویل آبگرم و وزش باد از طریق فن یونیت داخلی گرما با محیط مبادله می شود.
 2. در مناطق که گاز شهری در دسترس می باشد می توان از بخاری گازی استفاده کرد تا برق کمتری در سیکل گرمایش حذف شود.
 3. در مناطقی که آب و هوای نسبتأگرمی دارند سیکل گرمایش داکت اسپلیت و کولر گازی کافی می باشد و در فصل زمستان به واسطه کار یونیت خارجی با برق کمپرسور عمل گرمایش را انجام می دهد.

معایب :

 1. مهمترین عیب این دستگاه این است که برای مثال در یک واحد آپارتمان ، دمای تمامی اتاق ها و سالن های متصل به یک یونیت داخلی یکسان خواهد بود و نمی توان دمای اتاق ها یا هر قسمت را نسبت به قسمت دیگر به صورت جداگانه و مستقل تنظیم نمود. بنابرین داکت اسپلیت در تمامی قسمت ها هوای با دمای یکسان توزیع می کند و همه اتاق ها با هم سرد و گرم می شوند. اگر به کنترل دمایی مستقل هر اتاق و سالن نیاز باشد ، بهتر است که از سیستم مینی چیلر و فن کویل استفاده شود که با قیمتی حدودا ۲۰ درصد بیشتر نسبت به این سیستم ، مزایای بیشتری را در اختیار قرار می دهد‌. البته به یک روش می توان در داکت اسپلیت ها کنترل دمایی هر اتاق را به طور جداگانه در اختیار داشت و آن اینکه در هر کانال یک دمپر برقی و در هر اتاق یک ترموستات باید نصب شود و موتور الکتریکی دمپر (دریچه) با دستور ترموستات ، مسیر عبور هوا به هر اتاق را باز و بست کند تا دمای هوای اتاق به دمای مورد نظر و مستقل از سایر اتاق ها برسد.
 2. نمی توان به آن تجهیزات رطوبت زنی اضافه نمود و فقط کویل های سرد آن در فصل تابستان مقداری از رطوبت هوای عبوری از روی کویل را کاهش می دهند و اگر در ساختمان در تمام فصول سال به تنظیم دقیق رطوبت نیاز باشد باید از سیستم دیگری مانند فن کویل و مینی چیلر به همراه یک هواساز کوچک استفاده شود.
 3. در این دستگاه از فن بزرگتر (نسبت به اسپلیت) و کانال کشی استفاده می شود که همین امر موجب افزایش صدای آن نسبت به اسپلیت می شود. استفاده از عایق های صوتی نیز در نهایت قیمت تمام شده سیستم را بالا می برد.

نحوه خرید داکت اسپلیت و یا استعلام قیمت کولر گازی از ماندگار تجهیز طلایی:

اگر به دنبال خرید اقساطی کولر گازی هستید و یا میخواهید از قیمت داکت اسپلیت در هر زمان با خبر شوید کافیست از طریق راه های زیر اقدام نمایید:

 1. عضویت در سایت و ثبت سفارش خرید اقساطی داکت اسپلیت و برخورداری از اطلاعات جامعه و بروز 
 2. تماس تلفنی با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042
 3. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ و یا ارسال SMS به شماره های 09121835042 و یا 09904800158
 4. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موجود در سایت.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *