سرمایشی و گرمایشی

دستگاه زنت

خرید اقساطی دستگاه زنت، استعلام قیمت دستگاه زنت با یک تماس،فروش دستگاه زنت از ماندگار تجهیز طلایی

دستگاه زنت یک دستگاه تهویه مطبوع چهار فصل می باشد که در قسمتی که شبیه به کولر آبی است برای تولید سرما در فصول گرم و در بخش دیگر برای گرمایش از کویل آبگرم زمستانی اضافه شده است، دستگاه در قسمت تولیدسرما ماننند کولر آبی و در بخش تولید گرما مانند یک هواساز عمل می نماید، آب گرم مورد نیاز دستگاه زنت می تواند توسط یک بویلر و یا دیگ بخار و یا پکیج حرارتی مرکزی (پکیج گازسوز دیواری یا زمینی) تامین می شود، اگر به دنبال خرید اقساطی دستگاه زنت هستید و یا میخواهید از قیمت دستگاه زنت با خبر باشید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

قسمت های تشکیل دهنده دستگاه زنت:

 1. دریچه ورودی هوای تازه ز بیرون به داخل 
 2. دریچه هوای بازگشتی از داخل محیط به دستگاه
 3.  کانال خروجی هوای سرد و یا گرم از دستگاه به ساختمان
 4. سیستم فیلترینگ
 5. فن و موتور الکتریکی
 6. کویل آب گرم یا مبدل حرارتی 
 7. پمپ آب و پدهای سلولوزی 
 8. سیستم رطوبت زن در فصول سرد (این بخش به صورت دلخواه و آپشنال می باشد)
نحوه عملکرد و تولید هوا در دستگاه زنت،خرید اقساطی دستگاه زنت، استعلام قیمت دستگاه زنت با یک تماس،فروش دستگاه زنت از ماندگار تجهیز طلایی

نحوه عملکرد و تولید هوا در دستگاه زنت،خرید اقساطی دستگاه زنت، استعلام قیمت دستگاه زنت با یک تماس،فروش دستگاه زنت از ماندگار تجهیز طلایی

عملکرد دستگاه زنت در حالت گرمایش:

 • در این حالت آب گرم از طرف بویلر موتورخانه یا پکیج گازسوز به درون کویل دستگاه زنت ارسال می شود، سپس با کارکردن فن سانتریفیوژ هوا از روی کویل آبگرم عبور می کند و حرارت کویل را به خود میگیرد.
 • بعد از آن از طریق کانالی وارد ساختمان می شو، همزمان با عمل گرمایش هوا می تواند با آب موجود در تشتک که بر روی پدها پمپاژ می شود رطوبت را به هوا اضافه نماید که این دستگاه و اضافه کردن رطوبت به صورت آپشنال بر روی دستگاه قرار میگیرد.

نحوه کار دستگاه زنت در حالت سرمایش:

 • در این حالت آب توسط پمپ بر روی پدهای سلولوزی یا پوشال ها ریخته می شود و هوا با عبور از منافذ و درز های موجود در این پدها هوا حرارت خود را از دست می دهد و خنک می شود،توان خنک سازی دستگاه زنت در حالت نرمال می تواند دمای هوا را از 38 درجه سانتیگراد به 26 درجه سانتیگراد کاهش می دهد.
فروش اقساطی دستگاه زنت، استعلام قیمت دستگاه زنت با یک تماس، ماندگار تجهیز طلایی

فروش اقساطی دستگاه زنت، استعلام قیمت دستگاه زنت با یک تماس، ماندگار تجهیز طلایی

 

اگر به دنبال خرید اقساطی چیلر تراکمی 30 تن هستید و یا میخواهید از قیمت چیلر تراکمی 60 تن با خبر شوید کافیست با یک تماس با تلفن های 79402000-021 و یا 09121835042 از قیمت چیلر و نحوه خرید اقساطی چیلر تراکمی هوا خنک مطلع شوید.

مزایا و معایب خرید اقساطی دستگاه زنت:

 1. قیمت دستگاه زنت نصبت به سایر دستگاه های تهویه مطبوع کمتر می باشد.
 2. از دستگاه زنت می توان در چهار فصل استفاده نمود.
 3. مصرف بسیار پایین برق به دلیل نداشتن کمپرسور 
 4. هزینه نصب و راه اندازی دستگاه زنت بسیار کم می باشد.
 5. کاهش مدت زمان گرم شدن فضای مورد نظر نسبت به رادیاتور در حالت گرمایشی
 6. جریان ملایم و گردش مناسب هوا در درون ساختمان
 7. قابلیت رطوبت زنی به هوا در زمستان.

معایب دستگاه زنت:

 1. از جمله معایب دستگاه زنت این است که استفاده از آن در مناطق با آب و هوای مرطوب مانند شهرهای ساحلی شمال و جنوب کشور در حالت تابستانی مناسب نیست زیرا وقتی دستگاه در حالت سرمایشی کار می کند به علت تبخیر بخشی از آب در اثر تماس با هوا ، باعث افزایش رطوبت هوا می شود. ولی این دستگاه برای مناطق با آب و هوای خشک و نیمه خشک بسیار مناسب است و با شرایط آب و هوایی اکثر نقاط ایران سازگار است.
 2. چون هوا با کانال در همه قسمت ها توزیع می شود ، نمی توان دمای یک قسمت را نسبت به قسمت دیگر کمتر یا بیشتر کرد و همه قسمت ها به صورت هم دما سرد یا گرم می شوند. ولی مثلا در سیستم چیلر و فن کویل می توان دمای هر فن کویلی که در هر قسمت نصب می شود را با کنترل به میزان دلخواه و مستقل از سایر قسمت ها تنظیم کرد
 3. سرمایش سیستم هایی که بر پایه سیکل تبرید تراکمی کار می کنند نسبت به این دستگاه مطبوع تر است. برای مثال قطعا سرمایش کولر گازی و کولر آبی را حس کرده اید و دقیقا سرمایش این دستگاه چیزی شبیه کولر آبی است.
 4. این دستگاه بر خلاف دستگاه های سرمایشی بر پایه سیکل تبرید تراکمی (مثل سیستم چیلر و هواساز) ، وقتی که در حالت سرمایشی کار می کند ، مصرف آب دارد (مثل کولر آبی)

تفاوت دستگاه زنت با ایرواشر:

نحوه عملکرد این دو دستگاه بسیار شبیه هم می باشد، تنها تفاوت این دو در حالت تولید هوای سرد است، در دستگاه زنت آب بر روی پدهای سلولوزی مانند میریزد و با خیس شدن این پد ها و سپس عبور جریان هوا از لابلای این منافذ باعث تولید سرما می شود، ولی در دستگاه ایرواشر آب  به صورت پودر و دانه های ریز در مسیر جریان عبوری هوا پاشیده می شود و از این رو باعث تولید سرما و هوای سرد در محیط می شود

نحوه خرید اقساطی دستگاه زنت و یا استعلام قیمت دستگاه زنت از ماندگار تجهیز طلایی:

اگر به دنبال خرید اقساطی دستگاه زنت هستید و یا میخواهید از قیمت دستگاه زنت مطلع شوید به راحتی می توانید از راه های زیر اقدام به خرید اقساطی تهویه مطبوع برای منزل مسکونی خود نمایید:

 1. عضویت در سایت و ثبت سفارش خرید اقساطی دستگاه زنت و بهره مندی از اطلاعات و نظرات مشتریان.
 2. تماس تلفنی با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042
 3. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ و یا ارسال SMS به شماره های 09121835042 و یا 09904800151
 4. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موجود در سایت.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *