سرمایشی و گرمایشی

فن کویل کاستی

نحوه خرید اقساطی فن کویل کاستی و یا استعلام قیمت انواع فن کویل کاستی از طریق ماندگار تجهیز طلایی

فن کویل کاسِتی:

فن کویل کاسِتی از جمله فن کویل هایی است که, امروزه به یکی از پرکاربرد ترین وسایل در آپارتمان های مسکونی و اداری برای تنظیم و تهویه هوا استفاده میشود. از همین رو با ما همراه باشید تا هم از نحوه خرید اقساطی فن کویل کاستی مطلع شوید و هم از قیمت انواع فن کویل کاستی در بازار با خبر باشید.

شما میتوانید با مطالعه ی سابقه و اعتبار مجموعه‌ی ماندگار تجهیز  طلایی, برای خرید فن کویل و یا خرید فن کویل کاستی و به طور ویژه خرید اقساطی فن کویل و همینطور برای این نوع پرکاربرد خرید اقساطی فن کویل کاستی به ما اعتماد و مراجعه کنید.

فن کویل چیست؟

فن کویل یک وسیله بسیار ساده است که از دو بخش مبدل حرارتی و فن تشکیل شده و می‌تواند هوای سرد یا گرم را در محیط منتشر کند. این وسیله قادر است درجه حرارت هوای اطراف را تنظیم کرده و با سیستم‌های گرمایشی مختلف سازگار است. انواع فن کویل در ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌شود که برای استفاده در فضاهایی با متراژ متفاوت با توجه به ظرفیت هوادهی خود مناسب هستند, که جلوتر به تناسب ظرفیت و متراژ تحت پوشش آن میپردازیم.

انواع فن کویل هارا به صورت مختصر میتوان از دو جنبه محل نصب و ساختاری این چنان دسته بندی کرد:

ساختار انواع فن کویل :

 • دو لوله‌ای
 • چهار لوله‌ای

(در فن کویل دو لوله ای از یک کویل استفاده شده است که می تواند گرمایش یا سرمایش محیط را در سیکل تامین کند اما در نوع چهار لوله ای از دو کویل استفاده شده است که یکی از آنها مخصوص آبگرم و دیگری مخصوص آب سرد است و اگر آبگرم و سرد همزمان از چیلر و یا بویلر تامین شود، می تواند گرمایش در یک دستگاه و سرمایش در دستگاه دیگر قرار گرفته در همان محیط را تامین کند. فن کویل های دو لوله ای داری هزینه نصب و راه اندازی کمتر و مناسب تر با طراحی راحت تر اما به حالت دستی تغییر وضعیت از سرما به گرما اتفاق می افتد که این ممکن است برای بعضی ناخوش آیند باشد. هزینه راه اندازی فن کویل های چهارلوله ای به دلیل استفاده از لوله و اتصالات بیشتر بالاتر بوده و احتمال نشتی هم به مراتب بالاتر می باشد.)

از لحاظ محل نصب
 • سقفی که خود به دو صورت رو کار و تو کار (کانالی) دسته بندی میشوند
 • دیواری
 • زمینی
 • کاستی

که در این متن به طور ویژه به صحبت در مورد فن کویل کاستی میپردازیم.

فن کویل کاستی چیست؟

فن کویل کاستی چهار طرفه و یک طرفه نوعی از فن کویل های سقفی است که هوای سرد و گرم را از بالا به پایین و به صورت یکنواخت توزیع می کند.این دستگاه اغلب در اماکنی که امکان نصب سقف کاذب در آن ها وجود دارد به کار میرود که تنها مجرای خروجی هوای آن در فضا در معرض دید قرار می گیرد. برای ساختمان های فاقد سقف کاذب می توان به جای فن کویل کاستی از فن کویل سقفی توکار استفاده کرد.

فن‌کویل کاستی مانند دیگر نوع ها در دو نوع دو طرفه و چهار طرفه تولید و عرضه می‌شوند. در فن کویل‌های دو لوله، یک لوله‌ی آن برای رفت و دیگری برای برگشت آب است. در فن کویل‌های کاستی چهار‌ لوله، دو لوله برای رفت و دو لوله برای برگشت آب است. فن‌کویل‌های چهار لوله همزمان می‌تواند قسمتی از محیط را گرم و قسمتی دیگر را سرد کند. امکان گرم کردن همزمان در مدل های دو طرفه وجود ندارد. اگر به دنبال قیمت فن کویل کاستی به صورت به روز هستید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اجزای فن کویل کاستی:

قطعات فن کویل کاستی مانند دیگر مدل های این دستگاه از دو بخش اصلی فن و کویل تشکیل شده است. دیگر اجزای آن را میتوان این چنین معرفی کرد:

 • فن : هر فن کویل میتواند تعدادی فن داشته باشد که با موتور برقی هوارا در این دستگاه به گردش در می‌آورد.
 • کویل : مبدل حرارتی این دستگاه به شکل لوله هایی است که وظیفه دارد تا  جریان آب گرم یا سرد را به دستگاه وارد کند.
 • موتور , بدنه , فیلتر , سینی درین , ترموستات و شیر هواگیری را میتوان دیگر اجزای فن کویل کاستی  نام برد. 

نحوه عملکرد فن کویل کاستی:

نحوه عملکرد فن کویل کاستی چهار طرفه یا انواع دیگر آن بسیار ساده است و در واقع از مبدل حرارتی به نام کویل سرمایشی و یا گرمایشی به همراه فن تشکیل شده است‌. این دستگاه در واقع یک بخش از کل سیستم تهویه مطبوع یک ساختمان مسکونی، تجاری، صنعتی و … محسوب می‌شود که به دستگاه های دیگری چون چیلر یا مینی چیلر (تولید کننده آب سرد) و بویلر یا پکیج (تولید کننده آب گرم) با لوله کشی متصل می شود تا بتواند هوای ورودی به ساختمان را از نظر دمایی و رطوبتی به مقدار دلخواه برساند. این دستگاه با ترموستات کنترل می شود که اجازه و یا عدم اجازه ورود آب به مبدل حرارتی کویل و یا تغییر سرعت موتورفن، آن را کنترل می کند.

مزایا خرید فن کویل کاستی :

میتوان دانستن مزایای یک سیستم تهویه را مهم ترین دلیل خرید آن دانست, شما نیز اگر قصد خرید فن کویل کاستی را دارید, این متن به شما کمک کننده است.

 • اتلاف انرژی کم
 • سیستم تهویه اتوماتیک
 • تنظیم سیستم هم به صورت گرمایش و هم سرمایش
 • مستقل بودن تنظیم دما
 • امکان نصب روی دیوار کاذب و کمک به زیبایی ظاهری محیط
 • نصب و راه اندازی راحت و سریع
 • تنوع در مدل و ظرفیت دستگاه

 

برای معایب آن نیز میتوان موارد زیر را نام برد:

 • تعمیرات و نگهداری مداوم
 • عدم تامین هوای تازه
 • کنداکس آب در تابستان
 • هزینه بالای سرویس های دوره ای
 • امکان آسیب دیدگی دریچه فن به دلیل پلاستیکی بودن اغلب آنها

انتخاب فن کویل مناسب

برای اینکه بتوانید بهترین فن کویل سیستم تهویه مطبوع را برای خانه یا ساختمان خود انتخاب کنید، نیاز است که نکاتی را در زمان خرید در نظر داشته باشید که مهم‌ترین آن‌ها از قرار زیر هستند.

ظرفیت: ظرفیت فن کوئل تعیین‌کننده میزان قدرت آن در تولید هوای سرد و گرم است و به طور مستقیم با متراژ فضا و تعداد سیستم‌های مورد نیاز در ارتباط است. بنابراین باید با در نظر گرفتن این عوامل، به طور دقیق مشخص شود.

جدول ظرفیت های فن کویل نصبت به متراژ محیط

جدول ظرفیت های فن کویل نصبت به متراژ محیط

گارانتی: بیشتر برندهای سازنده گارانتی‌های طولانی‌مدتی را برای محصولات خود ارائه می‌دهند که این موضوع نشان‌دهنده کیفیت بالای قطعات و خدمات پس از فروش است و اعتبار برند را به نمایش می‌گذارد.

نوع فن کویل: بر اساس محل نصب و متراژ فضا، انواع مختلفی از فن کوئل برای شما مناسب است که باید در زمان خرید به آن دقت کنید.

عوامل موثر بر قیمت فن کویل

یکی از موارد مهمی که در زمان خرید فن کویل مورد توجه قرار می‌گیرد، قیمت آن است. قیمت فن کویل بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برند تولیدکننده، نوع فن کویل، ابعاد و ظرفیت دستگاه، جنس و کیفیت بدنه، نوع موتور، فیلترهای موجود در سیستم و امکانات دستگاه اشاره کرد. علاوه بر این باید هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری فن کویل را هم در زمان تعیین قیمت آن در نظر داشته باشید تا در نهایت بتوانید یک خرید مقرون‌به‌صرفه را تجربه کنید.

از همین بابت نیز ماندگار تجهیز طلایی شرایطی را برای شما فراهم کرده تا بتوانید خرید اقساطی فن کویل را با ما تجربه کنید.

نحوه خرید اقساطی فن کویل کاستی و یا استعلام قیمت انواع فن کویل کاستی از شرکت ماندگار تجهیز طلایی:

اگر به دنبال قیمت فن کویل کاستی به صورت به روز, خرید فن کویل کاستی و همچنان به طور ویژه خرید اقساطی فن کویل کاستی هستید یا می خواهید مصالح ساختمانی دیگر از جمله در تمامی مراحل صفرکاری, نازک کاری و .....را تهیه نمایید با راه های ارتباطی زیر با شرکت ماندگار تجهیز طلایی درتماس باشید.

 • عضویت در سایت و ثبت سفارش خرید اقساطی فن کویل کاستی و برخورداری از نظرات مشتریان و اطلاعات بروز.
 • تماس تلفنی با شماره های 79402000-021 و یا 09121834250
 • ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ و یا ارسال SMS به شماره 09121835042 و یا 09904800158
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *