سرمایشی و گرمایشی

مزایای استفاده از کویل آبگرم در داکت اسپلیت

کویل آبگرم با لوله های مسی و فین،خرید داکت اسپلیت به صورت نقد و اقساط، قیمت داکت اسپلیت،خرید کویل آب گرم با یک تماس

هما طور که در مقاله قبل اشاره کردیم داکت اسپلیت ها از دو بخش یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل شده اند، در فصل گرما اواپراتور وظیفه تولید سرمایش را  بر عهده دارد و این کار توسط مبرد انجام میپذیرد اما در فصل زمستان با فعال شدن شیر مخصوص چهار طرفه وظیفه اواپراتور و کندانسور تغییر می نماید و به وسیله گویل آب گرم جا سازی شده در یونیت داخلی گرمایش محیط تامین می شود، اگر به دنبال خرید اقساطی کویل آبگرم هستید و یا میخواهید از قیمت داکت اسپلیت و یا قیمت کویل آبگرم با خبر باشید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

نحوه انجام عمل سرمایش توسط داکت اسپلیت:

نحوه تولید گرما در داکت اسپلیت به این صورت است که یک کویل آب گرم در داخل یونیت داخلی نصب می شود و آبگرم مورد نیاز این کویل به وسیله موتورخانه یا پکیج دیواری و یا هیت پمپ تامین می شود.

در زمان نصب کویل آبگرم دیگر نیازی به روشن کردن کمپرسور در فصول سرد سال نیست و تنها فن موجود در یونیت داخلی با مصرف بسیار کم برق  جریان هوای داخل محیط را گرم می نماید.

برای نصب کویل آبگرم در داخل یونیت داخلی میتوان به دو صورت عمل نمود که هم در جلوی دستگاه نصب کرد و هم از قسمت پشت یونیت داخلی نصب نود که نصب کویل آبگرم در پشت دستگاه معایبی نیز با خود به همراه می آورد.

معایب نصب کویل آبگرم در پشت یونیت داخلی:

 1. هدر رفتن و اتلاف انرژی
 2. دسترسی مشکل به داخل یونیت داخلی
 3. دفورمه شدن بلوور
 4. دسترسی مشکل به فیلتر تصفیه هوا
 5. گرم شدن بدنه یونیت داخلی
 6. پایین آمدن سرعت هوا در کانال های برگشت هوا
 7. پایین آمدن راندمان دستگاه داکت اسپلیت.
 8. از بین رفتن بلبرینگ ها

گرمایش داکت اسپلیت به وسیله پکیج دیواری:

در این روش آب گرم مورد نیاز برای ورود به داخل کویل به وسیله پکیج دیواری که در هر واحد نصب است تامین می شود و دیگر نیاز به وجود موتور خانه مرکزی و مشترک نیست.

گرمایش داکت اسپلیت به وسیله موتورخانه:

آب گرم مورد نیاز توسط موتورخانه تامین میشود و به وسیله پمپ هایی که در داخل دستگاه تعبیه شده است این آب گرم به داخل کویل آب گرم ارسال می شود و بعد از آن که فن هوا را گرم نمود و آب گرمای خود را از دست داد توسط شیر تخلیه به سمت موتورخانه برای انجام گرمایش مجدد ارسال می گردد.

گرمایش داکت اسپلیت به وسیله پمپ حرارتی :

منظور از پمپ حرارتی یا هیت پمپ در واقع سیکل تبرید می باشد که در این روش اواپراتور و کندانسور بسته به فصل و نیاز دستگاه آب گرم و یا سرد را تامین می نمایند، ساختار پمپ حرارتی تفاوت چندانی با سیستک سیکل تبرید ندارد و تنها تفاوت آن در شیر چهار طرفه مخصوصی است، این شیر چهار  طرفه بسته به فصل سال جهت جریان مبرد را معکوس می نماید.

نحوه کار شیر چهار طرفه در داکت اسپلیت

نحوه کار شیر چهار طرفه در داکت اسپلیت

مشخصات ظاهری کویل آب گرم : 

کویل آبگرم از لوله‌های مارپیچ مسی تشکیل شده است که می‌تواند به صورت دو ردیفه و سه ردیفه قرار بگیرد. جریان آب گرم از درون لوله مسی سایز (8/3 اینچ در کوئل آب گرم سه ردیفه) و لوله با قطر (2/1 اینچ برای کوئل دو ردیفه) عبور می‌کند. با عبور هوا از بین کویل آب گرم توسط فن، محیط ساختمان گرم می‌شود.بر روی لوله‌ها، فین‌های مسی یا آلومینیومی به ضخامت 150 میکرون و به صورت موجدار  قرار گرفته‌اند. این فین‌ها می‌توانند فین های معمولی یا بلوفین باشند. فین‌های بلوفین بر خلاف فین های معمولی، در برابر خوردگی مقاوم هستند.

بیشتر کویل‌های آب گرم در سیستم داکت اسپلیت کاربرد دارند.در واقع برای کاهش هزینه‌های مصرف برق داکت اسپلیت در فصل سرما و تامین هوای گرم، کویل ابگرم طراحی شده است. در کویل آبگرم، به جای استفاده از انرژی برق از انرژی گاز برای تأمین گرمایش استفاده می‌شود

نحوه خرید اقساطی کوی آبگرم و یا استعلام قیمت داکت اسپلیت و کویل آبگرم از ماندگار تجهیز طلایی:

اگر به دنبال خرید اقساطی کویل آبگرم هستید و یا میخواهید از قیمت انواع داکت اسپلیت مطلع شوید از راه های زیر اقدام نمایید:

 1. عضویت در سایت و ثبت سفارش خرید اقساطی داکت اسپلیت و بهرهمندی از اطلاعات جامع و نظرات مشتریان.
 2. تماس تلفنی با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042
 3. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ و یا ارسال SMS به شماره های 09121835042 و 09904800158
 4. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موجود در سایت
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *