مصالح ساختمانی

موزاییک واش بتن

عکس موزاییک واش بتن رنگ سفید نارنجی،فروش انواع موزاییک واش بتن به صورت نقد و اقساط،خرید واش بتن ارزان از ماندگار تجهیز طلایی

فـروشـگاه موزاییکــ واشــ بـتـن

واش بتن چیست؟

واش بتن یا موزاییک شسته یکی از زیباترین کفپوش های بتنی می باشد که میتوان از آن به برای زیبا سازی کف حیاط یا پیاده رو، روف گاردن، پشت بام، پارکینگ و ...استفاده نمود، زیبایی واش بتن به دلیل سنگدانه ها و سنگ های رنگی ریزی است که در داخل آن استفاده می شود و زیبایی این کفپوش را دو چندان می نماید،برای نصب کفپوش واش بتن می توان به راحتی آن را انجام داد و ازانواع بند کشی با چمن مصنوعی یا سنگدانه ها و قلوه سنگ های رنگی استفاده نمود که زیبایی محیط را دو چندان می نماید، کفپوش بتنی واش بتن نیاز به نگهداری خاصی ندارد و از این رو تقاضا برای خرید کفپوش بتنی یا همان خرید واش بتن زیاد شده ایست. اگر به دنبال خرید موزاییک شسته هستید و یا میخواهید از قیمت موزاییک واش بتن در بازار مطلع شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

نحوه ساخت موزاییک واش بتن:

موزاییک شسته یا موزاییک سنگ برجسته القابی هستند که به واش بتن داده می شوند، این موزاییک از ترکیب بتن (ماسه + سیمان + شن و آب) با سنگدانه های رنگی ریز و درشت به همراه روان کننده بتن و چسب بتن ساخته می شود و پس از آنکه آن را از داخل قالب خارج نمودند موزاییک واش بتن را با آب و ساب میشورند تا سنگدانه های موجود در داخل آن نمایان شود و زیبایی بیشتری بگیرد، از رنگهای پرفروش کفپوش واس بتن می توان به سفید، سفید لیمویی،سفید قرمز، سفید مشکی و سفید سبز اشاره نمود.

انواع مدل هی موزاییک واش بتن:

واش بتن آنتیک (سنگ ریز): 

در واش بتن آنتیک از سنگ های معدنی ریز استفاده می شود و به دلیل تراکم بیشتر سنگدانه ها و بافت منسجم تر آن باعث استحکام بیشتر و مقاومت بالاتر و چشم نوازی بیشتر موزاییک می شود.

واش بتن معمولی (سنگ دانه درشت):

در ساخت موزاییک واش بتن معمولی از سنگ دانه های با اندازه های متفاوت تولید می شود و همین امر باعث ناهمگن شدن سطح موزاییک پس از ساب خوردن می شود

نحوه تولید موزاییک واش بتن یا کفپوش واش بتن:

کفپوش واش بتن یا موزاییک شسته به 3 روش در بازار تولید و به فروش می رسد که هر کدام از این روشهای تولیدی یک مزایا و معایبی دارند که در ادامه به آنها اشاره می نماییم:

تولید موزاییک شسته به روش ویبره ای:

در تولید واش بتن ویبره ای مواد اولیه ساخت موزاییک واش بتن در داخل بتنیر یا میکسر باهم مخلوط می شوند و پس از بدست آوردن مخلوط اولیه آن را در داخل قالب های پلاستیکی که بر روی نقاله ویبره ای قرار دارند ریخته می شوند و این مواد به وسیله عمل آوری به روش ویبره ای حباب های موجود در داخل بتن اولیه تخلیه شده و باعث افزایش استحکام می شود.

پس از این موزاییک وارد مرحله کیورینگ (عمل آوری با بخار) می شود و پس از گذشت 24 ساعت موزاییک های واش بتن از داخل قالب خارج و آماده ساب خوردن و برجسته شدن و بیرون زدن سنگدانه های داخلی موزاییک می شود.

تولید موزاییک واش بتن پرسی:

در این روش قالب ها به اندازه 50% حجم خود را با مواد اولیه ساخت موزاییک واش بتن پر می شود و الباقی قالب به وسیله ماسه و سیمان تیپدو و مقدار کمی آب پر می شود و پس از آن در برابر فشار قرار میگیرید این فشار ایجاد شده باعث میشود آب مازاد در داخل این مواد از بخش زیر به سمت بالا آماده و جذب بخش دوم می شود و باعث افزایش مقاومت و استحکام می شود.

تولید موزاییک واش بتن درجا:

این روش تولید کفپوش در کشورهای توسعه یافته تولید می شود، در این روش ابتدا لایه سیمان با زیر سازی مناسب روی سطح مورد نظر قرا میگیرد، پس از آنسنگدانه ها و دیگر ملات آماده بر روی لایه زیرین با پرسی با فشار ثابت پرس می شود،این روش در ایران به دلیل محدود بودن امکانات و هزینه های بالا حمل و نقل مقرون به صرفه نمی باشد.

اگر به دنبال خرید آجر فشاری قرمز هستید و یا برای پروژ عمرانی خود نیاز به خرید سیمان تیپ دو دارید می توانید با یک تماس با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042 از قیمت و نحوه خرید اطلاع کسب نمایید.

انواع تولیدات واش بتن:

تولید محصولات واش بتن فقط منحصر به کفپوش نیست. خواص زیباشناسی و کیفیت خوب موزاییک واش بتن باعث شده که از این فرآورده بتنی محصولات دیگری نیز ساخته شود. محصولاتی که علاوه بر پوشاندن کف محوطه می توانند در قسمت ها و فضاهای دیگر یک بنا نیز کاربرد داشته باشند، مثل جدا سازی و حصارکشی یک فضای خاص همانند باغچه، ایجاد پلکان و دیگر بخش ها در فضای سبز .در لیست زیر تمامی محصولات واش بتن را با نوع استفاده هریک نام بردیم تا شما خواننده گرامی با گستردگی محصولات واش بتن آشنا شوید.

جدول واش بتن:

جدا سازی و محصور کردن باغچه و فضای سبز از پیاده رو یا خیابان، جداسازی دو بخش ناهمگن .

پله واش بتن:

برای ایجاد سطح پله و ایجاد پلکان در محوطه بیرونی .

واش بتن چراغدار: 

همان موزاییک واش بتن یا کفپوش معمولی بتنی می باشد که چراغ در داخل آن تعبیه شده است.

دور درختی واش بتن:

ایجاد راه برای آبیاری درختان و دور درختی و جداسازی دور باغچه ای.

مزایای و ویژگی های واش بتن:

 • موزاییک واش بتن از ارزان ترین مدل های کفپوش محوطه می باشد که میتوان با نصب آن زیبایی های زیادی به محوطه بدهید.
 • دارای رنگ بندی و اندازه های متنوعی هستند و نمای سه بعدی که در آن وجود دارد باعث افزایش زیبایی در ساخت می شود.
 • به دلیل داشتن سطح ناهمواری که واش بتن دارد در زمان سرما از لغزندگی و لیز خوردن جلوگیری می شود.
 • داشتن استحکام و عمر طولانی یکی دیگر از مزایای خرید موزاییک واش بتن می باشد.
 • اجرای ساده و تنوع بالا در بندکشی (بندکشی با چمن مصنوعی - بندکشی با قلوه سنگ رنگی - بندکشی با ملات و ...).
 • مقاومت بالا در برابر جذب آب پایین به دلیل داشتن سیمان تیپ دو پرتلند.

روش های تشخصی موزاییک واش بتن:

 • برای اینکه متوجه شوید کفپوش واش بتن مرغوب و درجه یک است کافیست با یک چکش چند ضربهبه وسط آن بزنید، اگر دچار ترک خوردن و شکستگی شد یعنی موزاییک واش بتن دارای مرغوبیت بالایی نمی باشد.
 • همچنین اگر بعد از ضربه به موزاییک واش بتن سنگدانه های موجود در کفپوش بتنی جدا شدند و یا خرد شدند آن موزاییک مرغوبیت بالایی ندارد.
 • در کفپوش بتنی باید سنگدانه های بکار رفته با عرض موزاییک مطابقت داشته باشند، مثلا کفپوش بتنی با ارتفاع 35 میلیمتر باید سنگدانه هایی به همین اندازه داشته باشد و اگر از سنگ های کوچکتر استفاده شده بود مرغوبت پایین دارد.
 • اگر در زمان شکستن موزاییک واش بتن تماشا کردین که در ارتفاع موزاییک در بین بتن خشک شده تخلخل وجود داشت این تخلخل باعث جذب آب و در فصل سرما باعث ترکخوردن و پودر شدن موزاییک می شود.
 • اگر در هنگام شکستن موزاییک سنگدانه ها از بتن جدا شدند از سیمانی با عیار مناسب استفاده نشده است. 

ویژگی های یک موزاییک واش بتن درجه 1:

 • در برش عرضی کفگوش بتن هیچ گونه حباب و تخلخلی وجود ندارد که این امر به معنای ساخته شدن بلوک با مرغوبیت عالی می باشد.
 • در هنگام شکستن واش بتن سنگدانه ها از سطح بتن جدا نمی شود.
 • مقاومت فشاری بالا بین 300 تا 400 کیلوگرم بر سانتی متر مربع.
 • ساخته شدن موزاییک واش بتن از سیمان تیپ دو با عیار بیشتر از 400
 • استفاده از سنگدانه های با مش بندی یکسان
 • مقاومت بالا در برابر جذب آب و مقاومت در برابر سرما.

نکات مهم در هنگام خرید موزاییک واش بتن :

 • استفاده از موزاییک واش بتن در مناطق گرم سیر بلامانع می باشد.
 • استفاده از کفپوش بتنی واش بتن در مناطق سرد و خشک پیشنهاد نمی شود بجای خرید کفپوش بتنی می توان موزاییک پلیمری را جایگزین نمود.
 • رنگ کفپوش بتنی ارتباط مستقیم در بزرگ یا کوچک نشان دادن محیط رابطه مستقیم دارد، برای محیط های کوچک از موزاییک واش بتن با رنگ تیره استفاده نشود.
 • از کفپوش های بتنی با ابعاد بزرگ در محیطهای بزرگ و کوچک بلامانع می باشد.
 • از کفپوش واش بتن با ابعاد کوچک در محیط هایی با مساحت کم خودداری نمایید زیرا باعث شلوغ شدن سطح می شود.
 • در محیط هایی با مساحت زیاد از موزاییک واش بتن با رنگ سفید به تنهایی استفاده نکنید چون باعث بی روح شدن محیط میشود در کنار رنگ سفید از رنگ های سبز و قرمز یا ترکیبی استفاده نمایید.

نحوه اجرای موزاییک واش بتن:

 • سطح زیر کار باید به خوبی صاف و متراکم شده باشد.
 • هنگام نصب موزاییک واش بتن باید بین 1 تا 5 سانت متر به عنوان بندکشی فضا قرار دهید.
 • برای بندکشی بین موزاییک می توانید از چمن مصنوعی یا قلوه سنگ رنگی و یا ریسه های رنگی با قالب رزین استفاده نمایید.
 • هنگام بندکشی باید مراقب باشید که دوغاب در بین سنگ های واش بتن نفوذ نکند زیرا تمیز کردن آن بسیار مشکل می باشد.
 • برای تمیز کردن سطح موزاییک واش بتن از مواد شوینده نمک شوینده و اسیدی استفادده نمایید.

نحوه خرید موزاییک واش بتن و یا استعلام قیمت کفپوش بتنی از ماندگار تجهیز طلایی:

اگر به دنبال خرید کفپوش واش یتن هستید و یا میخواهید از قیمت موزاییک واش بتن مطلع شوید کافیست از یکی از راه های زیر اقدام نمایید:

ثبت اکانت بر روی سایت و ثبت درخواست خرید و اطلاع از توضیحات کامل مصالح ساختمانی

تماس تلفنی با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042

ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موجود در سایت و یا ارسال SMS به شماره های 09121835042 و یا 09904800151

ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موجود در سایت.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *