سرمایشی و گرمایشی

مینی چیلر

خرید مینی چیلر تراکمی 4 تن ، استعلام قیمت مینی چیلر تراکمی 4 تن ،دریافت قیمت مینی چیلر 4 تن و خرید اقساطی مینی چیلر تراکمی 4 تن

انواع مینی چیلر و ظرفیت های آن

امروزه دستگاه های متنوعی برای تهویه مطبوع و رساندن هوای محیط به هوای دلخواه وجود دارد که یکی از این دستگاه ها مینی چیلر ها هستند، مینی چیلر یا چیلر آپارتمانی که دارای ظرفیت کمتر از 20 تن تبرید هستند یکی از گزینه های مناسب جهت تهویه مطبوع منازل به شمار می روند، اگر به دنبال خرید اقساطی مینی چیلر هستید و یا میخواهید از قیمت مینی چیلر با خبر شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

انواع مینی چیلر:

به طور کلی چیلرها به دو دسته جذبی و تراکمی در بازار وجود دارد، و مینی چیلر از نوع ترکمی از انرژی الکتریکی کار مینماید که خود بر اساس نوع خنک شدن مایه مبرد به دو دسته مینی چیلر آب خنک و مینی چیلر هوا خنک دسته بندی می شود، جهت اطلاع بیشتر در مورد انواع چیلر به مقاله چیلر چیست مراجعه نمایید.

اجزای تشکیل دهنده مینی چیلر:

 1. کمپرسور
 2. کندانسور
 3. اواپراتور
 4. شیر انبساط
 5. تجهیزات برقی (تابلو برق)
خرید اقساطی مینی چیلر تراکمی 4 تن ، استعلام قیمت مینی چیلر تراکمی 4 تن ،دریافت قیمت مینی چیلر 4 تن

خرید اقساطی مینی چیلر تراکمی 4 تن ، استعلام قیمت مینی چیلر تراکمی 4 تن ،دریافت قیمت مینی چیلر 4 تن

کمپرسور:

در کیمی چیلر تراکمی از کمپرسور نوع اسکرال استفاده می شود به دلیل داشتن صدایی کم و قدرت بالا، اما در مناطق گرم و مرطوب بهتر است از کمپرسور نوع پیستونی استفاده کنید، مزیت استفاده از کمپرسور اسکرال استهلاک کم و افزایش طول عمر در دستگاه می باشد.

انواع کمپرسور و نوع کارایی و قدرت هر کمپرسور بسته به شکل و کارایی و ظاهر،خرید اقساطی مینی چیلر و استعلام قیمت مینی چیلر با یک تماس

انواع کمپرسور و نوع کارایی و قدرت هر کمپرسور بسته به شکل و کارایی و ظاهر،خرید اقساطی مینی چیلر و استعلام قیمت مینی چیلر با یک تماس

کندانسور

وظیفه اصلی کندانسور گرفتن گرمای اضافی مبرد است تا سیکل کار خود را ادامه دهد، کندانسورها در مینی چیلر بر دو دسته هستند یا آب خنک و یا هوا خنک می باشند.

در کندانسور هوا خنک از کویل مسی با فین های آلومینیومی ساخته شده و از فن برای خنک کردن هوا استفاده می شود.

کندانسور آب خنک نیاز به برج خنک کننده دارد و معمولا خود به دو نوع پوسته و لوله ای می باشد، کندانسورهای آب خنک معمولا به دلیل مصرف آب زیاد و نیاز به برج خنک کننده و هزینه بالای نگهداری کمتر استفاده می شود و در چیلرهای کمتر از 50تن تبرید از کندانسور هوا خنک استفاده می شود.

اواپراتور:

آخرین مرحله در فرایند ترمودینامیک سیکل تبرید تبخیر می باشد که حاصل آن تولید آب سرد داخل چیلر می باشد، اواپراتور عاملی است که در قالب یک مبدل حرارتی با انتقال گرما جریان آب به مبرد سرد ورودی ضمن کاهش دمای آب باعث تبخیر کامل مایع مبرد می شود

دو نوع  مبدل حرارتی در چیلر تراکمی به خنک به عنوان اواپراتور وجود دارند که به شرح زیر می باشند.

مبدل حرارتی صفحه ای:

این نوع مبدل حرارتی، دارای صفحات نازک فلزی است که از آن ها جهت انتقال حرارت بین دو جریان سرد و گرم سیال استفاده می شود. صفحاتی با سطوح صاف و یا موج دار که ضمن ایجاد کانال هایی برای جریان های سیال، آن ها را از هم جدا می کنند. مهمترین مزیت اواپراتور صفحه ای در مقایسه با اواپراتور پوسته و لوله این است که جریان سرد مبرد و جریان گرم آب، در معرض سطح بزرگتری برای تبادل گرما قرار می گیرند؛ به این معنا که آب و مبرد روی صفحات فلزی کاملاً پخش می شوند؛ در نتیجه انتقال حرارت بهتری صورت گرفته و آب در زمان کوتاه تری خنک می شود. به عبارت دیگر، برای تولید حجم یکسانی از آب سرد، اندازه یک اواپراتور صفحه ای به مراتب کوچکتر از اندازه یک اواپراتور پوسته و لوله خواهد بود.

اواپراتور های صفحه ای جهت خنک سازی گاز مبرد با مایع سیال آبدر چیلر تراکمی

اواپراتور های صفحه ای جهت خنک سازی گاز مبرد با مایع سیال آبدر چیلر تراکمی

مبدل حرارتی پوسته و لوله:

 یکی از مبدل های رایجی است که در دستگاه های تهویه مطبوع و برودت صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که از نامش پیداست، این مبدل دارای پوسته ای استوانه ای می باشد که تعدادی لوله درون آن قرار گرفته است. در اواپراتور  پوسته و لوله (از نوع Dry Expansion) مخلوط سرد و دو فازی جریان مبرد از درون لوله ها و جریان گرم آب از درون پوسته (بیرون لوله ها) عبور می کند. حرارت از دیواره لوله ها، بین دو جریان آب گرم و مبرد سرد منتقل شده و به این ترتیب، ضمن کاهش دمای آب، مایع مبرد باقی مانده نیز کاملاً تبخیر می گردد.

اواپراتور نوع پوسته و لوله در مینی چیلر تراکمی

اواپراتور نوع پوسته و لوله در مینی چیلر تراکمی

شیر انبساط :

کاهش فشار مایع مبرد از طریق کاهش سطح مقطع عبور جریان می باشد که نتیجه آن کاهش دمای مبرد نیز خواهد بود،شیر انبساط با کنترل مقدار جریان عبوری، دمای مبرد ورودی به اواپراتور و در نتیجه دمای آب سرد خروجی از چیلر را تعیین می کند.شیر انبساط، با توجه به مقدار فشار و دمای مبرد خروجی از اواپراتور، میزان سوپرهیت ایجادشده در جریان خروجی از اواپراتور را تنظیم کرده تا بدین وسیله از ورود مایع مبرد به کمپرسور جلوگیری شود.

سوپرهیت: اختلاف دمای بخار مبرد خروجی از اواپراتور و دمای تبخیر مبرد ورودی به اواپراتور می باشد.

عکس از شیر انبساط مکانیکی و الکتریکی چیلر تراکمی آب خنک،خرید اقساطی مینی چیلر و استعلام قیمت مینی چیلر با یک تماس

عکس از شیر انبساط مکانیکی و الکتریکی چیلر تراکمی آب خنک،خرید اقساطی مینی چیلر و استعلام قیمت مینی چیلر با یک تماس

انواع شیر انبساط:

مکانیکی:

در این نوع شیر انبساط یک حباب حسگر دما در خروجی مبرد از اواپراتور نصب می شود، میزان سوپرهیت  ایجاد شده در اواپراتور توسط این حسگر تشخیص داده شده و بر این اساس، مقدار جریان مبرد ورودی به اواپراتور به شکل مکانیکی کنترل می شودنام دیگر این نوع شیر انبساط به ترموستاتیکی نیز مشهور است.

الکتریکی:

نوع دیگری از شیرهای انبساط که با اندازه گیری تؤامان دما و فشار مبرد خروجی از اواپراتور، میزان سوپرهیت ایجادشده در اواپراتور را تنظیم می کند. بطوریکه با اندازه گیری فشار، دمای اشباع معادل (دمای تبخیر مبرد در اواپراتور) را تشخیص داده و با اندازه گیری دما، اختلاف دمای بخار خروجی از اواپراتور و دمای تبخیر مبرد ورودی به اواپراتور (سوپرهیت)، مشخص می شود. بر این اساس، مسیر عبور جریان مبرد، با فرمان یک کنترلر الکترونیکی کم و زیاد شده تا میزان سوپرهیت مورد نظر حاصل گردد. دقت کنترل جریان در این نوع از شیرهای انبساط به مراتب بالاتر است.

اگر به دنبال خرید اقساطی مینی چیلر 3 تن تبرید هستید و یا میخواهید از قیمت چیلر تراکمی 60 تن با خبر شوید به راحتی با یک تماس با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042 از نحوه خرید اقساطی چیلر مطلع گردید.

مزایای خرید مینی چیلر تراکمی :

 1. جدایی و استقلال واحد ها از یکدیگر.
 2. مناسب برای مناطق با آب و هوای گوناگون
 3. قابلیت استفاده در تمام فصول (با استفاده از پمپ گرمایی و تأمین آب گرم برای عمل گرمایش).
 4. عدم نیاز به برج خنک کننده در نوع مینی چیلر تراکمی هوا خنک.
 5. کم صدا و کم حجم.
 6. عدم نیاز به سقف کاغذ جهت لوله و کانال کشی.
 7. عدم نیاز به فضای زیاد و اشغال کردن فضای کم ساختمان.
 8. طول عمر بالا و استهلاک و لرزش کم.
 9. نصب و تعمیر آسان و کم هزینه
 10. جایگزینی مینی چیلر به جای چندین کولر گازی یا اسپلیت دیواری.
 11. امکان لوله کشی طولانی و عدم افت راندمان نسبت به دستگاه داکت اسپلیت.

تنها عیب استفاده از مینی چیلر این است که نمی توان از آن در محیط های بزرگ و پر جمعیت به دلیل توان کم استفاده نمود و برای این کار پیشنهاد ما به شما خرید اقساطی چیلر تراکمی هوا خنک با ظرفیت بالا می باشد.

نوع مبرد استفاده شده در مینی چیلر تراکمی:

 • R22
 • R410a
 • R134a
 • R407

نوع مبرد استفاده شده در مینی چیلر در فشار کاری و راندمان اثر مستقیم می گذارد، با توجه به فشار کاری هر مبرد نوع کمپرسور ، روغن، ابعاد کندانسور و اواپراتور متفاوت می باشد.به عنوان مثال فشار کاری در مینی چیلر با گاز مبرد R410 بیشتر از مبردهای دیگر است و در نتیجه نوع کمپرسور ، اندازه و اجزای کندانسور و نوع شیر انبساط متفاوت می باشد.

ضریب عملکرد مینی چیلر:

کمپرسورهای اسکرال و روتاری که در ساخت مینی چیلر از آنها استفاده زیادی میشود دارای ضریب عملکرد بالا و برق مصرفی پایین می باشد. البته باید گفت اواپراتور های صفحه ای نیز به دلیل داشتن راندمان بالا اثر مثبتی در بالا رفتن ضریب عملکرد دستگاه دارند.

از دیگر روش ها جهت افزایش ضریب عملکرد استفاده از مخزن ذخیره آب سرد است، به طوری که مینی چیلرها به دلیل مصرف برق کم و داشتن ابعاد و اندازه های کوچک و صدای پایین ضریب عملکرد بالا و استفاده از آب جهت انتقال سرما به فن کویل ها و هواساز، گزینه مناسبتری نسبت به استفاده و خرید داکت اسپلیت جهت واحد های آپارتمانی و مسکونی و یا واحدهای اداری-تجاری می باشد.

نحوه خرید اقساطی مینی چیلر و استعلام قیمت مینی چیلر از ماندگار تجهیز طلایی:

اگر به دنبال خرید اقساطی مینی چیلر هستید و یا میخواهید از قیمت مینی چیلر در هر لحظه با خبر باشید از روش های زیر اقدام نمایید:

 1. عضویت در سایت و ثبت سغارش خرید اقساطی مینی چیلر و بهره مندی از اطلاعات کامل و نظرات مشتریان 
 2. تماس تلفنی با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042
 3. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ و یا ارسال SMS به شماره های 09121835042 و یا 09904800151
 4. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موجود در سایت.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *