مصالح ساختمانی

خاک سنگ

خرید انواع پودر سنگ، استعلام قیمت انواع پودر خاک سنگ

خاک سنگ

در این متن برآنیم تا به معرفی و بررسی خاک سنگ, یکی دیگر از مصالح پر استفاده بین مصالح ساختمانی و پرکابرد در صنعت ساخت و ساز بپردازیم. در راستای خط مشی آموزشی و مطلع کردن شما از چند و چون انواع مصالح ساختمانی, همانطور که گفته شد در این متن به موضوع پودر سنگ میپردازیم. تا اگر قصد خرید پودر سنگ و یا مطلع شدن از قیمت پودر سنگ را دارید, شرکت ماندگار تجهیز طلایی با توجه به رزومه و سابقه‌ای که در این زمینه دارد توانسته نازل ترین قیمت انواع پودر سنگ و همچنین دیگر مصالح ساختمانی را برای شما تامین کند. با ما تا انتها این متن همراه باشید تا اطلاعات مفید و مختصری قبل از اقدامات خود برای خرید پودر سنگ و انواع آن بدست آورید.

تعریف پودر سنگ

پودر سنگ یا خاک سنگ باقی مانده های کوبیده شده و پودر شده از سنگ ها و کانی های معدنی است. که به روش طبیعی و یا صنعتی تولید می گردد. موارد مختلفی در طبیعت نظیر تحرک یخچال های طبیعی و جریان های آبی نظیر رودخانه ها موجب می شود. که صخره ها و پاره سنگ های بر روی هم ساییده شده و قطعات کوچک و کوچک تری از آن برجای ماند. اما بیشتر پودر سنگ مورد نیاز در صنایع و شهرسازی از طریق صنعتی به روش کوبش سنگ های استخراج شده از معادن تولید می‌گردد. تفاوت در نوع صنعتی و طبیعی در شکل کریستال و ذرات تشکیل دهنده است. ذرات پودر سنگ طبیعی معمولا دارای شکل گرد تر میباشند که اصطکاک کمتری ایجاد می‌کنند اما در نوع صنعتی, ذرات به شکل نوک تیز تر می‌باشند و مناسب تر برای مثال استفاده و تولید آسفالت می‌باشند.

خرید انواع پودر سنگ، استعلام قیمت انواع پودر خاک سنگ

خرید انواع پودر سنگ، استعلام قیمت انواع پودر خاک سنگ

انواع خاک سنگ

همانطور که می‌دانید تمامی مصالح را می‌توان بر اساس پارامتر های مختلف دسته بندی کرد. در این پاراگراف  دسته بندی های انواع پودر سنگ و قیمت پودر سنگ در انواع مختلف را برایتان بازگو می‌کنیم. انواع متنوعی از سنگ های موجود در معادن را می‌توان نام برد. که به برخی از مهم ترین انواع پودر سنگ عبارت آهک،  دولومیتی، مرمر، کربنات کلسیم، گرانیت، کوارتز و همچنین پودر سنگ های تولید شده از انواع کانی های رسوبی، دگرگونی و آذرین می‌پردازیم. هر نوع پودر خاک سنگ دارای ویژگی ها و کاربرد های متفاوتی است که به طور مختصر مهمی از آن هارا برایتان بازگو می‌کنیم.

پودر سنگ آهک

پودر آهک به دلیل مزایای زیادی که دارد به عنوان پر مصرف ترین نوع پودر سنگ در جهان به شمار می‌رود. آهک دارای نقش مهمی در تولید ملات، سیمان و بتن بوده و به میزان زیادی در ساختمان سازی، جاده سازی، کشاورزی، صنایع شیمیایی برای خنثی سازی اسید ها، فولاد سازی و … می‌باشد. همچنین صنایع تولید شیشه، دام و طیور، آرایشی و بهداشتی، غذایی، لعاب سازی و … نیز وابسته به پودرسنگ آهک می‌باشد.

پودر سنگ گرانیت

گرانیت یک اصطلاح کلی است که در مورد برخی انواع سنگ های دگرگونی استفاده می‌شود. سنگ هایی نظیر دیوریت، ریولیت، بازالت، پریدوتیت و … در دسته سنگ های گرانیت قرار می‌گیرد. پودر سنگ گرانیت در دسته سنگ های رنگی مورد استفاده در ساختمان سازی است. پودر سنگ گرانیت پس از پودر سنگ آهک به عنوان پر مصرف ترین پودر خاک سنگ در جهان شناخته می‌شود.

پودر سنگ دولومیت

سنگ دولومیت نوعی سنگ آهک است، که فرمول آن به صورت کربنات کلسیم منیزیم شکل گرفته است. پودرسنگ دولومیت به اندازه پودرسنگ آهک پر مصرف نبوده زیرا سنگ آهک دارای تاثیرگذاری بیشتری در تولید سیمان و خنثی سازی اسید‌ها است. سختی سنگ دولومیت حدود ۴ است در حالی که سختی آهک ۳ می‌باشد. دولومیت و آهک دارای شباهت هایی زیادی با هم هستند و در کاربرد های مشترکی نیز مصرف می‌شوند.

پودر سنگ مرمریت

سنگ مرمریت دارای شباهت های زیادی با سنگ آهک است. رنگ سفید آن برای تولید پودر سنگ بسیار مناسب می باشد زیرا پودر سنگی سفید و یک دست از آن تولید می‌شود. کاربرد پودر سنگ مرمر در حذف ناخالصی ها، تولید فیلتر، به عنوان پرکن، صنایع غذایی انسانی و حیوانی، سفید کاری، تولید لوازم آرایشی و بهداشتی و … است.

همانطور که بالاتر نیز اشاره شد, انواع مصالح را بر اساس مختلفی میتوان دسته بندی کرد که حال به دسته بندی و تفکیک از لحاظ معادن می‌پردازیم.

پودر سنگ جوشقان

معادن سنگ جوشقان اصفهان دارای بهترین کیفیت سنگ در میان معادن کشور است. ویژگی سنگ جوشقان این است که دارای رنگ سفید چشم نوازی بوده و مشخصات مکانیکی قابل توجهی دارد. سنگ جوشقان اصفهان از نظر ظاهری شبیه به سنگ مرمر است و ملات تهیه شده از آن علاوه بر سفید بودن، از استحکام سطحی بالایی برخوردار می باشد. از پودر جوشقان به دلیل زیبایی ظاهری و مقاومت بالا در آثار هنری مثل مجسمه سازی، پتینه کاری و ساخت تابلو های نقش برجسته استفاده می‌کنند.
سنگ جوشقان را می توان در نمره بندی ها و سایز های مختلف پودری و میکرونیزه خردایش نمود. برای این منظور ما از دستگاه های سنگ کوبی صنعتی استفاده می‌کنیم تا سایز مورد نظر تمامی مشاغل و کاربرد ها را تولید نماییم. خاک سنگ جوشقان بر خلاف گچ و سیمان، بعد از خشک شدن ترک نمی‌خورد به همین علت از آن در ساخت نمای ساختمان ها و مجمسه استفاده می‌کنند. این سنگ همچنین برای سنگ فرش کردن پیاده رو ها، تهیه سنگ های آکواریومی و بسیاری مصارف دیگر هم بکار می رود.

پودر سنگ قم

استان قم در کنار برخی استان های دیگر کشور مثل استان اصفهان و لرستان دارای بیشترین تعداد معادن سنگ در کشور است. معادن مختلف سنگ مرمر، گرانیت، آهک و کربنات کلسیم در این منطقه وجود دارد. انواع خاک سنگ رنگی و سفید تولید شده از سنگ قم در مشاغل گوناگون استفاده می‌شود. پودر خاک سنگ قم به علت قیمت مناسب، تنوع زیاد و کیفیت مطلوب در صنایع و مشاغل مختلف کاربرد دارد.

پودر سنگ الیگودرز

شهر الیگودرز در استان لرستان دارای با کیفیت ترین سنگ های کربنات کلسیم در کشور است. این پودر برای استفاده در تولید رنگ و رزین و پلیمرها بکار می‌رود. سنگ الیگودرز در سایز های مختلف سنگ نمره و پودر مثل پودر سنگ مش ۱۰۰ تا ۳۵۰۰ (پودر میکرونیزه) قابل تولید است.

پودر سنگ مرداب

خاک سنگ مرداب مربوط به منطقه مشخصی از کشور نیست بلکه نوع خاصی از خاک سنگ می‌باشد که از اکسید سرب بدست می آید. سنگ مرداب که به پودر سنگ نقره، پودر مورد و مردار سنگ هم معروف است. خاصیت میکروب کشی دارد و برخی عطاری ها آن را به عنوان پودر ضد عرق برای از بین بردن بوی عرق زیربغل و بوی بد کفش می فروشند. اگر چه پودر سنگ مرداب می تواند بوی عرق را کاهش دهد اما به دلیل وجود فلز سنگین سرب در آن‌، برای سلامت انسان زیان بار است.

حال با مطلع شدن از انواع این معادن, این شرایط نیز برای شما فراهم است تا برای خرید پودر سنگ از معدن انتخابی شما صورت بگیرد.

تفاوت پودر سنگ و خاک سنگ

معمولا پودر سنگ و خاک سنگ را یکی می دانند ولی در اصطلاح تجاری و زبان بازرگانی این دو با هم تفاوت دارند. پودر سنگ همان خاک سنگ خیلی نرم است که بیشتر از خاک‌ سنگ کوبیده شده و دانه های ریزتری دارد. می‌توان گفت که این ماده دارای زبره بیشتری نسبت به پودر سنگ است و کاربرد های خاص خود را دارد. پودر سنگ همیشه در طبیعت در حال تولید شدن بوده است. این متریال از حرکت و فشار سنگ های بزرگ بر روی لایه زیر خود به وجود آمده است. این متریال انواع مختلفی دارد که بر اساس طبقه بندی های مختلف مانند جنس، خواص، رنگ، کاربرد و… در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. همینطور قیمت پودر سنگ نیز هم بازه با قیمت خاک سنگ است.

کاربرد ها و موارد مصرف

 • تثبیت و تقویت خاک
 • افزایش چسبندگی خاک
 • تهیه ترکیب سیمان و پودر سنگ برای بند کشی کاشی و سرامیک و نماسازی ساختمان
 • استفاده از پودر سنگ در مجمسه سازی و سایر کارهای هنری
 • مواد اولیه جهت تهیه دوغاب
 • کاربرد هنگام زه کشی کانال های انتقال آب در کشاورزی و مرز بندی بین زمین‌ها
 • انجام زیر سازی و افزایش مقاومت، ضد آب شدن و جلوگیری از رشد گیاهان در بستر راه ها
 • افزایش چسبندگی بین قیر و اجزاء تشکیل دهنده آسفالت در جاده سازی و ایزوگام
 • انجام شفته ریزی در ترکیب با آهک و ماسه

سخن پایانی و نحوه‌ی خرید انواع مصالح از شرکت ماندگار تجهیز طلایی

در پایان امیدواریم توانسته باشیم تا با مطالبی که در اختیار شما قرار داده ایم. دیدگاه مناسب و تازه ای نسبت به این محصول به شما انتقال داده باشیم. از همین رو و برای پایان این کار شرکت ماندگار تجهیز شما را تنها نگذاشته است. و با توجه به سابقه و ارتباطاتی که در این زمینه دارد شما را, اگر قصد خرید پودر سنگ و یا انواع آن را دارید. کمک می کند, تا به راحتی و با نازل ترین قیمت پودر سنگ به این مهم دست‌ پیدا کنید. همینطور اگر به دنبال خرید انواع پودر سنگ هستید یا می خواهید مصالح ساختمانی دیگردر تمامی مراحل سفت‌کاری, نازک کاری و ..... را تهیه نمایید از راه های ارتباطی زیر با شرکت ماندگار تجهیز طلایی درتماس باشید.

 • تماس تلفنی با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042
 • ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ و یا ارسال SMS به شماره 09121835042 و یا 09904800151
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *