مصالح ساختمانی

پوکه صنعتی لیکا

خرید پوکه صنعتی لیکا،استعلام قیمت پوکه صنعتی لیکا با یک تماس،فروش اقساطی مصالح ساختمانی

پوکه صنعتی لیکا که از منبسط شدن خاک رس به وجود می آید و فاقد مواد معدنی و آهک می باشد و در صنایع ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و در بخش شیب بندی کف و پشت بام و یا ساخت دیوارها از آن استفاده زیاد می شود، اگر به دنبال خرید پوکه صنعتی لیکا هستید و یا میخواهید از قیمت پوکه صنعتی لیکا با خبر شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

نحوه ساخت پوکه صنعتی :

پس از استخراج خاک رس از معدن و آزمایش  بر روی آن برای اطمینان از عدم وجود مواد اضافی و آهک آن را با آب مخلوط می کنند تا ماده خمیری شکل بدست آید، پس از وزن دهی به گلوله های گوچک رسی آن را در آسیاب غلطکی عبور می دهند و سپس برای پخته شدن آنها را وارد کوره می نمایند.

در داخل کوره این گلوله های رسی را در دمای بالای 1200 درجه می پزند و همین دمای بالا باعث می شود هوای داخل آن از پوکه بیرون بیاید و سطح متخلخل را برای پوکه ایجاد نماید، اولین بار پوکه صنعتی لیکا در سال 1357 به صورت الگو برداری از کشورهای مانند آمریکا و انگلستان در کشورمان تولید و ساخته شد.

دانه های لیکا به صورت گرد هستند و دارای سطحی زبر می باشند رنگ این دانه ها قهوه ای است و این درحالیست که بافت داخل آن به رنگ سیاه است،پس از خارج کردن پوکه لیکا از داخل کوره آنها را برای تفکیک اندازه به داخل سرند می ریزند تا ابعاد و اندازه آن مشخص شود.

دانه های لیکا در سه دسته به ابعاد بین 0-4 ، 4-10 و 10-20 میلیمتر دسته بندی می شوند که هر کدام از این دانه ها دارای کاربرد خاصی می باشد.

مشخصات موجود در پوکه معدنی لیکا:

وزن :

به دلیل وجود منافذ و سوراخ ایی که به دلیل خارج شدن هوا از داخل این پوکه ها به وجود آمده این پوکه وزنی در حدوده 220 تا 320 کیلوگرم در مترمکعب را دارا هستند و وزن سبکی دارند، این فضای خالی بین 75 تا 88 درصد از کل حجم پوکه معدنی لیکا را در برگرفته اند.

عایق حرارت:

همان طور که در بالا اشاره شد در داخل این پوکه منافذ وجود دارد که هوا در داخل آن است از این رو هوا رسانای بسیار ضعیفی برای عبور حرارت و صدا می باشد و این یکی از ویژگی های مناسب برای پوکه صنعتی لیکا می باشد.

اگر میخواهید دیوارهای ساختمانی خود را به صورت عایق بندی شده درست کنید خرید پوکه صنعتی لیکا یکی از گزینه های مناسب است.

جذب آب بسیار بالا:

این پوکه ها تا حدوده 18 درصد از حجم خود را آب جذب می نمایند و با این وجود مقاومت خود را به راحتی از دست نمی دهند، به شما توسیه می نماییم اگر در مناطق پر باران شمال کشور و یا در نزدیک دریا هستید حتما از این پوکه در ساخت دیوارها استفاده نمایید.

مقاومت بالا در برابر فشار:

دانه‌های لیکا در برابر فشارهای مختلف مکانیکی و ساخت و سازی متفاوت فشرده نمی‌شوند. به طوری که نسبت هوای موجود در پوکه‌ها همواره ثابت است.

واکنش ناپذیری در برابر مواد شیمیایی:

باید گفت به دلیل ساخت این پوکه تنهاذ از خاک رس دارای PH7 و کاملا خنثی می باشد و به همین دلیل اگر در سازه و ستاختمان خود از مواد شیمیایی استفاده کرده اید پیشنهاد می کنیم که خرید بلوک صنعتی لیکا را از قلم نیندازید زیرا با هیچ ماده ای واکنش برقرار نمی کنند.

دوام و ماندگاری زیاد:

عمر مفید پوکه صنعتی لیکا در حدوده 100 سال تخمین زده می شود، پس با خیالی راحتی از آن در بین دیوارها برای عایق کردن و یا برای شیب بندی کف و پشت بام استفاده نمایید.

اگر به دنبال خرید پوکه معدنی قروه هستید و یا می خواهید از قیمت سیمان تیپ دو در هر لحظه با خبر شوید کافیست با یک تماس با تلفن های 79402000-021 و یا 09121835042 از قیمت مصالح ساختمانی در هر لحظه با خبر شوید و یا اقدام به خرید اقساطی مصالح ساختمانی خود نمایید.

کاربرد پوکه صنعتی لیکا :

  1. دانه های بین 0-4 میلیمتر: از این دانه ها برای ساخت بتن سبک و قطعات پیش ساخته استفاده می شود از موارد دیگر استفاده از این پوکه صنعتی می توان به تصفیه آب کشاورزی از قبیل کشت آبی و غیر ه استفاده نمود، وزن هر مترمکعب از این پوکه صنعتی بین 510 تا 560 کیلوگرم می باشد .
  2. دانه های بین 4-10 میلیمتر: وزن هر متر مکعب از این پوکه صنعتی بین 320 تا 370 کیلوگرم است و از آن بیشتر در ساخت بتن سبک، بلوک سیمانی سبک، قطعات پیش ساخته وتزئین گلدان و فضای آپارتمانی استفاده می شود.
  3. دانه های بین 10-20 میلیمتر: وزن هر متر مکعب از این پوکه به دلیل وجود فضای خالی بین پوکه های صنعتی بسیار پایین است و چیزی در حدوده 250 تا 300 کیلوگرم وزن دارند، از پوکه صنعتی درشت معمولا برای تهیه بتن سبک، تصفیه آب فاضلاب ها، کشاورزی از قبیل کشت آبی و صیفی جات، تزئین گلخانه ها و گلدان های آپارتمانی و غیره استفاده می شود.

نحوه خرید پوکه صنعتی لیکا و یا استعلام قیمت پوکه صنعتی لیکا از ماندگار تجهیز طلایی:

اگر به دنبال خرید پوکه صنعتی لیکا هستید و یا میخواهید از قیمت پوکه صنعتی لیکا و سایر مصالح ساختمانی در هر لحظه با خبر شوید می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  1. عضویت در سایت و ثبت سفارش خرید پوکه صنعتی لیکا و بهرهمندی از اطلاعات بروز و نظرات مشتریان
  2. تماس تلفنی با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042
  3. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ و یا ارسال SMS به شماره های 09121835042 و یا 09904800158
  4. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موجود در سایت.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *