مصالح ساختمانی

کاشی و سرامیک

خرید اقساطی کاشی و سرامیک، استعلام قیما انواع کاشی و سرامیک با یک تماس، فروش اقساطی مصالح ساختمانی

اگر قبلا با سرامیک و کاشی سروکار نداشته‌اید و یا پروژه‌ای در این راستا انجام نداده‌اید, ممکن است از انواع مختلف کاشی و سرامیک‌های شگفت‌زده شوید. یکی از نکات مهم در انتخاب کاشی مناسب، توجه به ساختار آن است و بهتر است اطلاعاتی در مورد کاشی بدانید. و همچنین بدانید که چند نوع کاشی مختلف وجود دارد. با این وجود توجه به مشخصات کاشی برای استفاده از نوع کاشی مورد نیاز ضروری است. ما در این متن برآنیم تا بتوانیم در این مورد اطلاعات مفید و فشرده ای را در اختیارتان قرار دهیم، اگر به دنبال خرید اقساطی کاشی و سرامیک هستید و یا میخواهید از قیمت کاشی و سرامیک با خبر شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تعریف سرامیک:

وقتی برای لعاب روی کاشی که روی قسمت اصلی و استخوان بندی آن که از جنس سفال است قرار میگیرد از جنس سرامیک باشد که به آن کاشی سرامیکی یا همان سرامیک گفته میشود. در دمای بالاتری پخته می‌شوند و چندین بار این کار انجام می‌شود.

تعریف کاشی:

کاشی در اشکال مختلف و با ضخامت چند میلیمتری موجود می‌باشد که از مواد سخت مانند سنگ، شیشه، فلز و… و در حرارت بالای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد ساخته شده است. از کاشی‌ها به عنوان یکی از مصالح ساختمانی برای پوشاندن کف، سقف، دیوار و یا سطوح دیگر استفاده می‌شود.

خرید اقساطی کاشی و سرامیک، استعلام قیما انواع کاشی و سرامیک با یک تماس، فروش اقساطی مصالح ساختمانی

خرید اقساطی کاشی و سرامیک، استعلام قیما انواع کاشی و سرامیک با یک تماس، فروش اقساطی مصالح ساختمانی

تفاوت سرامیک و کاشی:

تفاوت اصلی کاشی و سرامیک در استحکام آن است. کاشی به دلیل ظرافت بیشتر و وزن پرس کمتر روی بدنه کار می شود اما سرامیک به دلیل پرس سنگین تر و استحکام بیشتر روی کف کار می شود.

این مقایسه را نیز میتوان از بعد های دیگر نیز مورد برسی قرار داد ازجمله:

تفاوت های ظاهری و تفاوت در کاربرد و ساختاری که به همان منظور استحکار بالاتر درمورد آن گفته شد.

تفاوت ظاهری: 

 • کمرنگ تر بودن کاشی ها به علت پخت کمتر
 • ضخامت بیشتر سرامیک ها
 • مقاوت در ماندگاری طرح و رنگ سرامیک ها
 • تنوع در طرح و رنگ کاشی ها

تفاوت کاربرد:

 • از کاشی به دلیل ظرافتی که دارد برای پوشش دیوار بیشتر و از سرامیک به دلیل مقاومت بیشتر برای پوشاندن کف استفاده می‌گردد.
 • استفاده ی کاشی برای محیط های بسته به علت کمترمقاوم بودن آن در سرما و گرما
 • به علت قدرت جذب بالای کاشی از آن برای کف استفاده نمیکنند
 • سرامیک در برابر آتش تغییر حالت نمی‌دهد. در فضاهایی که ممکن است در معرض گرمای شدید و آتش قرار گیرد استفاده می‌شود.

تفاوت ساختاری:

 • کاشی از نظر ساختاری از دو قسمت تشکیل شده است. کاشی که از جنس سفال بوده و لعابی که قسمت رویی آن را تشکیل می‌دهد.
 • سرامیک از مواد غیرآلی و غیرفلزی و از مخلوط خاک رس و ماسه و فلدسپار تشکیل می‌شود. به همین علت سرامیک ها راحتتر تمیز میشوند.

اگر به دنبال خرید سیمان تیپ دو هستید و یا میخواهید از قیمت آجر فشاری و یا قیمت ماسه بادی برای پروژه عمرانی خود با خبر شیوید میتوانید به راحتی با یک تماس با شماره های 79402000-021 و یا 09121835042 از قیمت انواع مصالح ساختمانی و یا نحوه خرید اقساطی مصالح ساختمانی با خبر شوید.

انواع کاشی

 • کاشی سرامیکی
 • کاشی چینی

 کاشی چینی دارای مخلوط خاکی مشابه کاشی و سرامیک است، اما در درجه های بالاتر پخته می شود. از آنجایی که کاشی چینی از خاک رس رقصنده ساخته شده است، تخلخل کمتری نسبت به کاشی و سرامیک دارد. فوق العاده بادوام و در برابر آب غیر قابل نفوذ است. بنابراین، کاشی چینی برای مناطق پرتردد، راهروها، آشپزخانه‌ها، حمام‌ها و مکان‌هایی با رطوبت بالا مناسب است. و همچنین برخی از آنها برای فضاهای باز مانند استخر استفاده می شود.

 • کاشی شیشه ای

یکی از جدیدترین عناوین مدرن و بسیار تزیینی "کاشی شیشه ای" است. کاشی شیشه ای هیچ گونه جذب آب ندارد و در برابر آب نفوذ ناپذیر است. جذب آن صفر درصد است. این در حالی است که کاشی و سرامیک دارای ضریب جذب 0.5 تا 3 درصد است. استفاده از این نوع کاشی در سرتاسر دنیا رو به رشد است و برای بخشی از تزئینات دیوارها استفاده می شود. کاشی شیشه ای در رنگ های زیادی وجود دارد و نمای خاصی به آشپزخانه و خانه می بخشد. آنها به دلیل زیبایی و درخشش محبوب هستند

 • کاشی مرمر

کاشی مرمر به دلیل تنوع و استفاده زیاد از آن یکی از محبوب ترین کاشی ها است. کاشی های مرمر برای مقاصد داخلی استفاده می شود. یکی از مهمترین ویژگی های این نوع کاشی رنگ آن است. دلیل وجود رنگ های مختلف سنگ های مرمر وجود عناصر مختلف در کنار آن است. "سنگ مرمر" رنگ های زیادی دارد. برخی از محبوب ترین رنگ ها هستند

 • کاشی گرانیتی

کاشی گرانیت یکی از کاشی های سرامیکی است که از "سنگ گرانیت طبیعی" ساخته شده است. این سنگ طبیعی دارای مشخصات فراوانی است و حتی کاربردهای زیادی نیز دارد. سنگ گرانیت بسیار بادوام است و به سختی تحت فشار شکسته یا ترک می خورد. بنابراین می توان آن را در همه جا بدون خطر آسیب نصب کرد. کاشی گرانیتی به تغییرات آب و هوایی ناگهانی، رطوبت و مواد شیمیایی واکنش نشان نمی دهد. و به این ترتیب ماندگاری بالایی دارد. بنابراین، پولیش اولیه را حفظ می کند و برای مدت طولانی می درخشد. کاشی های گرانیتی "براق" هستند و "بازتاب" عالی دارند. آنها تقریبا در رنگ های تیره و قهوه ای هستند و برای مکان های آرام مناسب هستند.

 • ساید کاشی های سنگ طبیعی.....

انواع سرامیک(کاشی سرامیکی) :

انواع سرامیک را بر اساس ظاهر, جنس, درجه سختی, اندازه برسی میکنیم.

انواع سرامیک بر اساس جنس :

 • سرامیک پرسلان
 • سرامیک غیرپرسلان

سرامیک های پرسلان از خاک رس تصفیه شده، ماسه خیلی ریز، پودر فلدسپار در دما و فشار بالا ساخته شده‌اند.  در حالی است که سرامیک‌های غیر پرسلان از خاک رس تصفیه نشده و برخی افزودنی‌های معدنی در دما و فشار کمتر از سرامیک‌های پرسلانی ساخته میشن.

انواع سرامیک بر اساس ظاهر:

 • مات
 • براق

انواع سرامیک براساس درجه‌ی سختی:

سرامیک ها باتوجه به سرامیک ها با توجه به میزان خاک رس و دما و فشاری که در فرآیند تولید تحمل می کنند، از نظر سختی به پنج گروه تقسیم بندی میشن. که از درجه‌ی سختی پایین 1 تا درجه‌ی سختی بالا 5 درجه بندی و تقسیم میشوند. سختی سرامیک ها در برابر رطوبت سایش و رفت و آمد سنجیده میشوند.

انواع سرامیک بر اساس اندازه :

20 در 20

25 در 25

30 در 30

40 در 40

50 در 50

60 در 60

30 در 60

30 در 80

30 در 90

80 در 80

40 در 100

60 در 120

نحوه خرید اقساطی کاشی و سرامیک و یا استعلام قیمت انواع کاشی و سرامیک از ماندگار تجهیز طلایی :

اگر به دنبال خرید اقساطی کاشی و سرامیک هستید و یا میخواهید از قیمت انواع کاشی و سرامیک در هر زمان مطلع شوید کافیس از یکی از راه های زیر اقدام نمایید:

 1. عضویت در سایت و ثبت سفارش خرید اقساطی کاشی و سرامیک و بهرهمندی از اطلاعات بروز و نظرات مشتریان.
 2. تماس تلفنی با شماره های 09121835042 و یا 09904800151
 3. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ و یا ارسال SMS به شماره های 09121835042 و یا 09904800151
 4. ارسال پیامک از طریق پلتفرم واتس آپ موجود در سایت.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *